Nowy Nissan Pathfinder debiutuje w Detroit

Na salonie samochodowym w Detroit, Nissan zaprezentował prototyp nowego Pathfindera. Będzie to  IV generacja produkowanego od 1986 roku auta.

Drapieżne nadwozie Nissana Pathfindera

Nissan Pathfinder ConceptKaroseria, nowego modelu dość mocno różni się od kanciastego poprzednika. Nadwozie zyskało bardziej opływowe kształty, podkreślone ciekawymi przetłoczeniami karoserii. Przód auta, z wielkim wlotem powietrza, przyprawiono chromowanymi akcentami. Tył pojazdu otrzymał zupełnie nowy kształt reflektorów obudowany masywnym zderzakiem. Zmiany w stylizacji nadwozia w żaden jednak sposób nie umniejszają mocarnej sylwetce.

Nissan Pathfinder – bogate wyposażenie

Nowy model Nissana mocno nawiązuje do Infiniti JX. Pathfinderem będzie mogło wygodnie podróżować 7 osób, w luksusowych warunkach. Do swojej dyspozycji pasażerowie będą mieli trzy rzędy siedzeń oraz bogate wyposażenie. We wnętrzu postawiono na luksus, który podkreślony jest poprzez skórzane i drewniane wykończenie. Konsola centralna nadal prezentuje się masywnie. Ilość zamontowanych na panelu środkowym przycisków i pokręteł może przerażać.

Pathfinder i wspólny silnik z Infiniti

Nissan Pathfinder ConceptSzczegóły techniczne na temat silnika nie są jeszcze znane. Japończycy poinformowali jedynie, że auto napędzać będzie silnik V6 połączony z bezstopniową skrzynią CVT. Jednostka napędowa o pojemności  3.5 litra ma być oferowana również w modelu Infiniti JX.  Zużycie paliwa ma być o 25% mniejsze od silnika stosowanego w obecnym modelu.

Luksus zamiast zdolności terenowych Nissana

Chociaż nowy Pathfinder nie odcina się od  możliwości poruszania się w trudnych warunkach terenowych, to jednak w myśl zasady ,,klient nasz pan” kierownictwo Nissana oferuje klientom coraz bardziej luksusowe pojazdy. Czy będzie to krok właściwy, pokaże czas. Seryjną wersję Pathfindera Concept zobaczymy jeszcze w tym roku. Jej premiera nie powinna być wielką sensacją, gdyż model produkcyjny będzie w niewielkim stopniu różnił się od prototypu.

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!