Mercedes SL zaprezentowany w Detroit

Mercedes SLAluminiowa konstrukcja zmniejszy masę  Mercedesa SL

Now generacja Mercedesa SL będzie pierwszym samochodem niemieckiego producenta, który niemal w całości zostanie zbudowany z aluminium. Pozwoli to na zmniejszenie wagi auta o około 110 kilogramów. Warto podkreślić, iż do wykonania ramy dachu użyto stopów z tytanu, co oznacza kolejne spadki w kwestii masy. Elementy najistotniejsze dla bezpieczeostwa biernego będą wykonane z cięższych stopów stali o podwyższonych właściwościach wytrzymałościowych. W karoserii R231, Mercedes-Benz użył również lekkich i bardzo mocnych stopów magnezu. W nowym SL, widać wyraźne inspiracje nowym roadsterem SLK oraz super sportowym SLS. Wnętrze zaprojektowano w sportowym stylu z opcjonalnym 4,3 calowym wyświetlaczem systemu Comand oraz szerokim tunelem środkowym. Do wykonania wnętrza użyte zostały materiały wysokiej jakości.

Silniki V6 i V8 oraz aktywne zawieszenie

Fantastyczne osiągi i pewne prowadzenie Mercedesa SL

Pod maską nowego roadstera znajdziemy jednostki V6 o pojemności 3.5-litra i mocy 306 KM (370 Nm) w modelu SL350, którego spalanie ma wynosić zaledwie 6,8-litra paliwa na 100 kilometrów  lub potężne 4.7-litrowe V8 o mocy 435 KM i 699 Nm momentu obrotowego w SL500. SL350 do osiągnięcia pierwszej setki potrzebowad będzie 5,9 sekundy, mocniejsza wersja z motorem V8 osiągnie 100km/h zaledwie po 4,6 sekundy. Prędkość maksymalna w obu przypadkach zostanie elektronicznie ograniczona do 250 km/h. Za przełożenie napędu na koła posłużą automatyczne przekładnie 7G-Tronic Plus. Zawieszenie z systemem Acitve Body Control z regulacją siły tłumienia i nowym, elektromechanicznym układem kierowniczym Direct-Steer z funkcją dostosowania siły wspomagania do prędkości i przełożenia do kąta skrętu kół, zwiększą bezpieczeostwo jazdy.

Zaawansowana technologia Mercedesa SL

Głośniki w podwoziu SL350 i SL500

Mercedes w nowym modelu SL wprowadził wiele zaawansowanych systemów bezpieczeństwa. Między innymi Attention Assist, pozwalający wykryć senność u kierowcy oraz innowacyjny system czyszczenia przedniej szyby pod nazwą Magic Vision Control. SL będzie pierwszym samochodem na rynku, w którym subwoofer umieszczony zostanie w podłużnicy auta. Należy spodziewać się wersji SL przygotowanej przez tunera marki, firmę AMG. Jak na razie nie ma informacji o jego dacie wejścia do produkcji.
Nowy Mercedes SL oficjalnie pojawi się w przyszłym roku. Producent podał ceny, które będą obowiązywały na polskim rynku. SL350 będzie dostępny od 431 000 zł, natomiast SL500 od 540 000 zł.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!