Nowy samochód koncepcyjny SEAT-a

SEAT prezentuje samochód koncepcyjny IBE – kompaktowe sportowe coupe ery elektrycznej mobilności.

SEAT IBE – elektryczna nowość

Nowy dynamiczny samochód koncepcyjny do poruszania się po mieście zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Detale stylistyczne zapowiadające wygląd przyszłych modeli SEAT‑a. SEAT prezentuje także Ibizę ST w ostatecznym kształcie.

Na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie SEAT zaprezentował samochód koncepcyjny IBE – kompaktowy sportowy pojazd miejski wyposażony w całkowicie elektryczny zespół napędowy i fascynujące nadwozie, zdradzające stylistykę przyszłych modeli hiszpańskiej marki. Genewa jest także miejscem prezentacji nowej wersji kompaktowego modelu Ibiza z nadwoziem kombi, której sprzedaż rozpocznie się jeszcze tej wiosny.

Prezes firmy SEAT James Muir osobiście zapowiedział światową premierę IBE Concept. „Modelem IBE udowadniamy, że SEAT zawsze będzie łączyć elektryczną mobilność ze znakomitym wzornictwem i wyjątkową przyjemnością z jazdy. IBE kontynuuje najlepsze tradycje SEAT-a, który jak zwykle oferuje samochody o najodważniejszym i najbardziej młodzieńczym wizerunku w swojej klasie. W nowym samochodzie koncepcyjnym na nowo zinterpretowaliśmy ideę pojazdu elektrycznego. Nasza propozycja to proporcjonalna kompaktowa sylwetka i znakomite wzornictwo” – oświadczył Muir.

Zwarte wymiary, zwrotność i dynamika czynią z IBE doskonały pojazd miejski. Układ foteli 2+2 sugeruje, że jego użytkownikami będą osoby prowadzące tryb życia typowy dla młodych ludzi. Moc maksymalna 102 KM (75 kW) i maksymalny moment obrotowy 200 Nm oznaczają, że dynamicznej sylwetce towarzyszą równie dynamiczne osiągi. Zasięg samochodu wynosi 130 kilometrów.

SEAT zaprezentował także ostateczną wersję nowej Ibizy ST, czyli kompaktowy bestseller hiszpańskiego producenta z nadwoziem kombi. Zdaniem Jamesa Muira „Ibiza to najpopularniejszy model SEAT-a i przykład lidera w tym segmencie. Liczymy, że dzięki nowej rodzinnej wersji ST, która pojawi się w salonach jeszcze tej wiosny zwiększymy sprzedaż modelu, a także produkcję w fabryce w Martorell“.

Ibiza ST różni się od wersji SC i pięciodrzwiowej długością nadwozia, która wynosi 4,23 m, oraz bagażnikiem o pojemności 430 litrów. Ponadto do nowej wersji Ibizy przygotowano zupełnie nowy zestaw silników, w tym jednostkę benzynową 1.2 TSI 105 KM oraz pełną gamę silników TDI z common rail, w tym nową odmianę jednostki 1.2 TDI CR o mocy 75 KM.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!