Chevrolet Code 130R i Tru 140S – koncepty z Detroit

Na tegorocznym międzynarodowym salonie samochodowym w Detroit Chevrolet zaprezentował dwa koncepty, Code 130R i Tru 140S. Chevrolet kieruje nowe samochody w stronę młodszych kierowców, szukających mocnych wrażeń.

Code 130R – Chevrolet dla młodych klientów

Chevrolet wskrzesza Muscle Car w nowym wydaniu

Chevrolet Code 130RPierwszy z modeli Code 130R będzie bazował na 4-drzwiowym nadwoziu coupe. Muskularna karoseria i szerokie nadkola przypominają sportowe muscle cars amerykańskiego koncernu. Napęd na tylne koła przekazywany będzie przez 6-stopniowe przekładnie automatyczne bądź manualne oraz doładowany silnik benzynowy 1.4 Ecotec, który wspomagany będzie układem zmiennych faz rozrządu. Moc 150 KM i 200 Nm mają współgrać z agresywnymi liniami auta. Silniki z technologią eAssist, umożliwiać będą wyłączanie silnika podczas postoju, odzyskiwanie energii podczas hamowania oraz wyrównywać moment obrotowy podczas przyspieszania.

Chevrolet Tru 140S

Koncept na płycie od Cruze’a

Chevrolet Tru 140SDrugi concept-car Tru 140S napędzany na koła przednie, opakowany został w sportową karoserię w nadwoziu 3-drzwiowym. Będzie mógł przewieźć cztery osoby. Auto powstało na tej samej płycie podłogowej, na której zbudowano Chevroleta Cruze. Ten sam silnik co w Coder 130R, wyposażony będzie w bezpośredni wtrysk paliwa oraz system Start&Stop, działający w oparciu o rozrusznik, który pozwoli na osiągnięcie wysokiej mocy przy niższym zapotrzebowaniu na paliwo. Producent deklaruje zużycie na poziomie 5,9 l benzyny na 100 km.
Oba samochody wyposażone zostaną w gadżety takie jak: sieci Wi-Fi, integrację telefonów komórkowych z systemem Chevrolet MyLink oraz wyświetlacz head-up. Ceny wersji produkcyjnych rozpoczynają się od około 20 000 dolarów.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!