Trzy nowe Acury w styczniu

Styczniowe targi motoryzacyjne w Detroit, staną się miejscem premiery kilku nowości, które postarają się wkrótce podbić amerykański rynek. Koncern Honda zaprezentuje w USA aż cztery nowości. Trzy z nich, zostaną opatrzone logiem Acury.

Acura RDXAcura?

Acura to marka należąca do spółki Honda Motor Company. Swoje luksusowe samochody sprzedaje najczęściej na rynkach amerykańskich i azjatyckich. Konkurencją na lokalnym rynku są dla niej marki Lexus oraz Infiniti. Samochody Acury to najczęściej delikatnie zmienione lub przystosowane do potrzeb danego rynku, Hondy.

Sportowy sedan ILX, SUV i NSX

Silnik gazowo-elektryczny w ILX

AcuraAcura pokaże w Detroit koncept sportowego, kompaktowego sedana o nazwie ILX. Jest to czterodrzwiowe, luksusowe auto, które ma szokować nowoczesną stylistyką i…napędem. Będzie to pierwsze auto, które będzie posiadać silnik gazowo-elektryczny. Nietypowa hybryda to nie jedyna wersja ILX. Docelowo w ofercie mają się znaleźć także dwa tradycyjne silniki. Koncept ILX prawdopodobnie na kilka miesięcy po debiucie, doczeka się wersji produkcyjnej. ILX może trafić do sprzedaży jeszcze wiosną 2012 r.

Acura RDXKolejną premierą będzie przeprojektowana wersja pięcioosobowego SUVa RDX. Jest to druga generacja modelu, która zostanie wprowadzona na rynek w 2013 r. Wśród debiutantów, znajdzie się także kolejny concept-car. Będzie to zapowiedź nowej generacji słynnej Acury NSX, czyli sportowego auta, znanego w Europie jako Honda NSX. Auto ma szokować nowoczesną stylistyką.

Honda Accord dla USA

Honda zaprezentuje w Detroit także koncepcyjną wersje nowego Accorda w wersji coupe, który zostanie przeznaczony na rynek amerykański. Japoński koncern obiecuje, że samochód będzie charakteryzował się nowoczesnym designem, zapowiadającym stylistyczne zmiany w całej linii modelowej.Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!