Nowe Porsche Boxter i Boxter S – oficjalne zdjęcia

Najnowsza odsłona 911 zadebiutowała w zeszłym roku. Teraz czas na premierę odświeżonego, mniejszego modelu. Prezentujemy zdjęcia nowego Porsche Boxter i Boxter S.

Nowe Porsche Boxter już wiosną

Boxter rośnie, ale waży mniej

Porsche Boxter i Boxter SKolejne Porsche rozrasta się. Nowy Boxter będzie szerszy i dłuższy od poprzednika. Jego waga powinna się za to zmniejszyć. Nowy model jest podobny do zaprezentowanego w zeszłym roku 911. Zwłaszcza przednia część karoserii ewidentnie nawiązuje do ,,wielkiego brata”.

Silniki Porsche Boxter i Boxter S

Średnio 7,7 l paliwa na 100 km – spalanie Porsche Boxter

Porsche Boxter i Boxter SZarówno standardowa jak i mocniejsza wersja Boxtera, będą napędzane przez silniki z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Podobnie jak 911, samochód będzie wyposażony w system Start&Stop w celu ograniczenia zużycia paliwa. Podstawowy model zapewnia 265 KM (195 kW) z 2.7 litra pojemności, czyli o 10 KM więcej niż osiągał poprzednik z większej poj. skokowej. 3.4-litrowy silnik Boxstera S generuje 315 KM. W kwestii spalania, Porsche ma prezentować się lepiej niż w poprzednich odsłonach. Boxter ma spalać średnio 7,7 l paliwa na 100 km, Boxter S, 8 litrów. Oba modele wyposażono w sześciobiegową skrzynię manualną (PDK).

Wyposażenie i zmiany w Porsche Boxter

Boxter od 14 kwietnia 2012 r. w Niemczech

Porsche Boxter i Boxter SW kwestii wyposażenia samochodu pojawiło się kilka nowinek technicznych. Po raz pierwszy zastosowano w pełni elektryczne wspomaganie kierownicy. Miłośnicy dynamicznej jazdy mogą dokupić pakiet, który jeszcze zwiększa osiągi auta. Jest to Porsche Sport Chrono (wyposażenie dodatkowe). Po raz pierwszy w Boxterze zastosowany zostanie system automatycznej kontroli momentu obrotowego Torque Vectoring (PTV) z mechaniczną blokadą tylnego mechanizmu różnicowego osi. Nowa generacja Porsche Boxter wejdzie do sprzedaży dokładnie 14 kwietnia 2012 r. Cena podstawowa w Niemczech to 48.291 euro (brutto). Boxter S będzie droższy. Cena minimalna to 59.120 euro (brutto).


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!