Nissan Juke-R – najlepszy z crossoverów

Koncepcyjny Juke-R to nowy wynalazek ze stajni Nissana. Model został oparty na popularnym crossoverze, ale to już nie to samo. Juke-R ma szansę by zostać najlepszym autem w swojej klasie. Pod jakim względem? Mocy i designu oczywiście.

Nissan Juke-R – typ spod ciemnej gwiazdy

Juke-R stoi na 20-calowych felgach

Nissan Juke-RGłęboka czerń nadwozia oraz wnętrza koncepcyjnego Nissana prezentuje się tyleż nowocześnie, co…strasznie. Czy to zamierzony efekt? Pewnie tak, Juke-R to auto tylko dla odważnych kierowców. Typ R różni się od typowego Juke’a dużymi wlotami powietrza, przeprojektowanymi nadkolami i 20-calowymi felgami rodem z Nissana GT-R. Odpowiednią aerodynamikę zapewniać mają wstawki pod progami oraz dwuczęściowy spojler.

Juke-R i sportowe wnętrze

Inspiracja Nissanem GT-R

Nissan Juke-RGłęboką czerń wnętrza rozświetlają stonowane, kolorowe dodatki. Deskę rozdzielczą nieco zmodyfikowano a kierownicę, pedały, wskaźniki i wyświetlacz zaadaptowano znów z Nissana GT-R. Juke-R jest wyposażony w klatkę bezpieczeństwa oraz sportowe fotele i pasy.

Pod maską Nissana Juke’a

Silnik 3.8 V6 480 KM

Nissan Juke-RSilnik V6 o pojemności 3.8, wyposażono w dwie turbosprężarki. Uzyskana w ten sposób moc maksymalna wynosi 480 KM. Układ jezdny zaadaptowano oczywiście z modelu GT-R, dlatego też mimo gabarytów samochód powinien prowadzić się bezpiecznie. Powinien, ponieważ zostanie dopuszczony do ruchu. Nie oznacza to jednak produkcji seryjnej…

Po co jest Nissan Juke-R?

Nissan Juke-RPowstaną jedynie dwa egzemplarze wyczynowego Juke’a-R. Nissan nie zamierza rozpoczynać produkcji seryjnej tego modelu. Mimo, że to wersja jedynie koncepcyjna, wspomniane dwa egzemplarze wyjadą na ulicę. Muszą tylko najpierw przejść specjalne testy na torze. Po co to wszystko? Nissan po raz kolejny chce udowodnić, że jako marka produkująca samochody wyczynowe, nie ma sobie równych. Czy to zapowiedź epoki mocnych, dynamicznych sportowych crossoverów? Czas pokaże.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!