Nissan Juke Nismo – kolejna przeróbka

Po niedawno zaprezentowanym wyczynowym koncepcie, światło dzienne ujrzała kolejna przeróbka słynnego crossovera Nissana. Nowy Juke Nismo – efekt działań nadwornego tunera marki, nie jest tak mocny jak Juke-R, ale nie mniej urodziwy.

Koncepty Nissana, czyli sok z Juka

W filozofię Nismo wpisany jest kolor perłowy

Nissan Juke NismoNissan Juke Nismo przewyższa Nissana Juke’a-R pod jednym względem. W odróżnieniu od poprzednika, ma szanse wejść do limitowanej produkcji seryjnej. Choć przy 480-konnej odmianie R, moc Nismo prezentuje się marnie, nowy koncept również jest autem sportowym. Świadczą o tym przede wszystkim stylistyczne dodatki – agresywny, aerodynamiczny body kit, zmodyfikowane zderzaki i listwy progowe, duże nadkola. Atutem auta jest kolorystyka. Edycja Nismo zakłada lakier w kolorze białej perły, połączony z czerwonymi ozdobami. Całość doskonale komponuje się z czernią masywnych, 19-calowych felg. Wewnątrz nie poskąpiono sportowych dodatków, oddających klimat aut tuningowanych przez Nismo. Zamontowano także sportowe, kubełkowe fotele.

Nowe zawieszenie, zmodyfikowany silnik

Juke Nismo i turbodoładowana jednostka 1.6

Nissan Juke Nismo ConceptZawieszenie konceptu zostało przystosowane do sportowej jazdy. Obniżono je i utwardzono. Silnik to seryjna jednostka 1.6 DIG-T, ale poddana pewnym modyfikacjom. Nie podano informacji o mocy turbodoładowanego silnika, ale w kuluarach mówi się, że może to być nawet 200 KM. Prezes Nismo zapowiada, że koncept jest zapowiedzią kolejnych projektów sportowych aut. Gdyby tak, któryś z Nissanów przerobionych przez Nismo trafił kiedyś do Polski…

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!