Mio szuka zabytkowych nawigacji

Firma Mio Technology, produkująca urządzenia do nawigacji GPS ogłosiła konkurs, którego celem jest znalezienie najstarszej, działającej nawigacji w Polsce. Nagrodą jest wymiana urządzenia na nowe.

Konkurs i promocja

Mio Spirit 687Aby wziąć udział w konkursie należy zrobić zdjęcie swojej nawigacji i wkleić je na tablicę konkursową na Facebooku (www.facebook.com/MioPolska). Powstała w tym celu specjalna aplikacja. Zdjęcie trzeba też opisać, podając model urządzenia, numer seryjny oraz przybliżoną datę zakupu. Do udziału w akcji nie trzeba posiadać paragonu, czy jakiegokolwiek dowodu zakupu. Niemniej jednak Mio prosi, aby fakt długoletniego posiadania danego urządzenia przez uczestnika konkursu, został potwierdzony przez jego znajomych w komentarzach pod zdjęciem.

Stara nawigacja? Wystarczy kilka lat!

Mio Spirit 685Rozwój nawigacji samochodowych w naszym kraju to lata, zaliczające się już do XXI wieku. W konkursie udział biorą tylko klasyczne nawigacje samochodowe (PND). Poszukiwanie nie dotyczy urządzeń z funkcją nawigacji, w tym palmtopów. Tak naprawdę, konkursowa nawigacja wcale nie musi być aż tak bardzo archaiczna. Modele kilkuletnie także mają szansę na zwycięstwo. Poszukiwania trwają do końca listopada. Nagrodą jest wymiana urządzenia na nowe – jedno z najnowszych modeli Mio z linii Spirit 2011. Zwycięzcę wybierze jury Mio.

Lifetime Map Update

Mio Spirit 680Poszukiwanie zabytkowych nawigacji to akcja, której celem jest promowanie, wprowadzonej przez Mio, usługi bezterminowej aktualizacji map (LMU – lifetime map update). Nowa usługa zostanie wprowadzona do trzech pięciocalowych modeli nawigacji: Mio Spirit 680 (test redakcyjny), 685 i 687. Po zakupie jednego z tych urządzeń, nie trzeba będzie martwić się o aktualizację map. Będzie ona darmowa zawsze, a nie jak dotąd, tylko do wygaśnięcia okresu darmowych uaktualnień.

Mio – co jeszcze?

Mio Spirit 485Kontrofensywa modelowa Mio trwa. Niedawno do sprzedaży trafił model Spirit 485. Jest to najtańsza na rynku nawigacja z Traffic Message Channel (TMC), czyli systemem informowania o utrudnieniach w ruchu drogowym. W sprzedaży znajdują się też nawigacje z serii serii Moov M: M410 i M610, wykorzystujące technologię SmartRoutes™ (inteligentne wyznaczanie trasy, wybór trasy, funkcja LearnMe Pro). Ponadto nawigacje z tej serii są wyposażone w asystenta pasa ruchu, który z wyprzedzeniem wskazuje właściwy pas po którym należy się poruszać, widok 3D, bazę fotoradarów oraz Text-to-Speech (głosowe przedstawianie nazw ulic).

Według danych z raportu GfK, Mio jest obecnie liderem sprzedaży urządzeń GPS w Polsce.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!