Test: Nawigacja Mio Spirit 487

Tania nawigacja z dokładnymi mapami całej Europy – tak najkrócej można byłoby scharakteryzować urządzenie Mio Spirit 487. Przetestowaliśmy ten zestaw na polskich oraz zagranicznych drogach.

Podstawowe funkcje + gadżety

Mio Spirit 487 jest przyzwoicie wyposażona

Producenci nowoczesnych nawigacji prześcigają się w wymyślaniu i wdrażaniu nowych zastosowań swoich urządzeń. Mnogość funkcji jest doskonałym chwytem reklamowym, ale w rzeczywistości, większość użytkowników nawet nie próbuje zapoznać się z wszystkimi opcjami, oferowanymi przez ich urządzenie. Dla tych, którzy chcą po prostu wpisać adres i dzięki wskazówkom nawigacji dojechać do celu, stworzono Mio Spirit 487. Prosty interfejs, dokładne mapy całej Europy, niska cena. Czego chcieć więcej?

Test obsługi Mio Spirit 487

Funkcjonalna, ale prosta

Można powiedzieć, że Mio Spirit 487 jest urządzeniem nieskomplikowanym. Nie można jednak dodać, że brakuje mu funkcjonalności. Jest tu kilka interesujących nowinek technicznych, takich jak system Smart Routes. Atutem nawigacji jest to, że można z niej korzystać w prosty sposób i nigdy nie uruchomić niepożądanej funkcji, której zastosowania nie znamy.

Test Mio z serii Spirit zawsze rozpoczyna się od długiego oczekiwania. Niestety jest to mankament, gdyż na pełną gotowość do pracy trzeba poczekać około 40 sekund.  Na szczęście może to być problem jednorazowy, jeśli będziemy korzystać z trybu uśpienia. Nawigacja ,,budzi się” o wiele szybciej niż uruchamia. Interfejs jest prosty i…stary. Mio nie wprowadza tu rewolucji, co zresztą byłoby zbędne. Bo po co zmieniać coś, co działa dobrze. Ekran ma przekątną 4,3 ”. Wirtualne przyciski są duże i łatwo z nich korzystać. Niestety czasem trzeba naciskać kilka razy zanim ekran dotykowy zareaguje. Wpisywanie adresu jest proste i szybkie dzięki wirtualnej klawiaturze QWERTY oraz doskonałej funkcji autouzupełniania. Nawigacja ma dobrą pamięć, dlatego też adresy, które wprowadzaliśmy w przeszłości, ponownie wyszukamy o wiele szybciej.

Wybór trasy w Mio Spirit 487

Nawigacja Mio Spirit 487Mamy cztery możliwości wyboru trasy – najszybszej, najkrótszej, najłatwiejszej lub najbardziej ekonomicznej. Warto skorzystać z podglądu, gdyż zdarza się na przykład, że Mio nie stroni od prowadzenia nas po górskich drogach pełnych zakrętów, mimo wybrania wariantu ,,najszybsza”. O ile można powiedzieć, że urządzenie włącza się długo, drogę potrafi wytyczyć bardzo szybko. W porę orientuje się też, jeśli zboczymy z wyznaczonego szlaku. W trasie bardzo przydaje się asystent pasa ruchu, który w czasie bardzo długiego i trudnego testu był niemal nieomylny. Widok skrzyżowań 3D to nasze trzecie oko na świat. Dzięki niemu nie zabłądzimy. Podczas testu urządzenie zawsze doprowadzało nas do celu podróży. Dane adresowe nie są może najdokładniejsze, ale Mio zawsze wskazuje poprawnie ulicę i przynajmniej najbliższe otoczenie szukanego miejsca. Dokładność map sprawdzaliśmy w najbardziej newralgicznych punktach. Nawigacja nie myliła się na przykład na nieuczęszczanych drogach w górach. Tylko raz nakazała nam wjechać do rzeki, co jest niezłym wynikiem jak na kilka tysięcy kilometrów. Poza tym, wspomniana górska rzeka może istnieć od niedawna. Nie mogliśmy niestety sprawdzić Mio we wszystkich państwach Europy (posiada 44 mapy). Dokonaliśmy tego na Słowacji. Kraj naszych sąsiadów okazał się przyjazny i łatwy do przemierzania, m.in. dzięki dobrej pracy nawigacji Spirit 487.

Dla tych, którzy lubią komplikacje – funkcje Mio

Nawigacja Mio Spirit 487Niektórzy klienci kupujący nawigację, by nie zmarnować ani złotówki, chcą korzystać ze wszystkich oferowanych przez urządzenie funkcji. Także Spirit 487 posiada kilka interesujących gadżetów. Urządzenie można na przykład zamienić w zestaw głośnomówiący. Mio może też łączyć się z Google, by zasięgnąć dokładnych informacji na temat punktów POI. Łączenie się z Internetem nie jest jednak konieczne. Dzięki funkcji Smart Routes, bazującej na dokładnych statystykach ruchu drogowego, ominiemy największe korki bez sprawdzania danych w sieci, czy słuchania lokalnych rozgłośni radiowych.

Atut Mio Spirit 487 – cena i gwarancja

Darmowa aktualizacja map przez dwa lata

W sklepach internetowych, Mio Spirit 487 można kupić już za około 460 złotych. To niewiele, gdyż w zamian otrzymujemy sprzęt z dokładnymi mapami całej Europy, prostym, przystępnym interfejsem i nowoczesnymi funkcjami, z których (co ważne) wcale nie musimy korzystać. Wygląd urządzenia przy tej cenie nie jest najważniejszy, ale trzeba przyznać, że nawigacja wygląda dobrze (nie różni się niczym od innych urządzeń z serii). Mankamentem jest montaż ładowarki samochodowej. Bardzo trudno podpiąć ją do urządzenia. Podczas korzystania z bardziej zaawansowanych funkcji, przydaje się przycisk powrotu do głównego menu. Mio Spirit 487 z mapami Europy to dobry sprzęt, któremu można zaufać w trasie. Za zakupem urządzenia przemawia także dwuletnia gwarancja darmowej aktualizacji map, zapewniona przez producenta.

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!