Mio Moov S605 z trójwymiarowym podglądem

Nową nawigację samochodową Mio Moov S605 z trójwymiarowym podglądem trasy będzie można mieć za około 700 zł.

Mio Technology wprowadza na rynek kolejny model urządzenia z nowej linii zaawansowanych nawigacji samochodowych. Mio Moov S605 jest drugim urządzeniem, wyposażonym w nową wersję oprogramowania nawigacyjnego Mio Spirit II. W sklepach jest dostępny z pakietem map 44 krajów europejskich.

Mio Moov S605 jest udoskonaloną wersją Mio Moov S600. Podobnie jak swój poprzednik posiada 5-calowy panoramiczny ekran dotykowy wyposażony w technologię Slide Touch™. Na obudowie znajdują się dwa podświetlane na pomarańczowo przyciski Home Button i Zapisz, dzięki którym użytkownik może powrócić do menu głównego lub zapisać wybraną lokalizację w pamięci urządzenia.

Nowy model Mio ma dwukolorową obudowę. Urządzenia Mio Moov S605 dają możliwość trójwymiarowego podglądu obiektów mijanych na trasie. Jest to bardzo przydatne w przypadku podróży przez miasta, których nie znamy. Wizualizacje 3D pozwalają na szybsze zorientowanie się w okolicy, w której kierowca znalazł się w danym momencie.

Oprócz tego urządzenie Mio posiada oprogramowanie nawigacyjne Mio Spirit II. W ramach niego znajduje się m.in. inteligentna wyszukiwarka, która działa podobnie jak wyszukiwarki internetowe.

Podczas jazdy przydatna jest funkcja Eksploruj. Użytkownik ma dzięki niej gwarancję szybkiego wyszukania przydatnych informacji, takich jak lokalizacja najbliższego parkingu czy stacji benzynowej. Asystent pasa ruchu podpowie natomiast, który pas ruchu wybrać, by szybko i bezpiecznie pokonać skrzyżowanie.

Mio Moov S605 zawiera zbiór szczegółowych informacji o atrakcjach turystycznych, centrach handlowych i rozrywkowych, bazie gastronomicznej i hotelowej w dużych i popularnych miastach turystycznych w Europie. Użytkownicy mogą też dokupić kolejne przewodniki w e-shopie Mio.

Jedną z dodatkowych funkcji urządzenia jest pomoc drogowa. W nowych urządzeniach Mio Moov S605 znajdziemy przeinstalowane numery pomocy drogowych w poszczególnych państwach w Europie. Wystarczy w menu głównym wybrać opcję Mio More, aby uzyskać dostęp do zakładki „SOS Roadside Assistant”, gdzie wystarczy określić państwo, w którym się znajdujemy, a nawigacja poda nam jeden z numerów pomocy drogowej dostępnej na danym terenie.

Mio Moov S605 daje również możliwość wyznaczenia trasy przejazdu na podstawie zdjęć miejsc, w których użytkownik chce się znaleźć. Wystarczy, że doda do urządzenia geotagowane fotografie (czyli takie, które zawierają dodatkowo precyzyjne oznaczenie pozycji na mapie), a sprzęt wytyczy na ich podstawie trasę. Geaotagowane zdjęcia można znaleźć w Internecie (np. w serwisach Google czy Flickr, na stronie www.NavPix.net), albo wykonać samodzielnie aparatem z odpowiednią funkcją. Zdjęcia będą widoczne jako ikonki na mapie.

Mio Moov S605 ma bardzo wygodną funkcję informowania o aktualnej sytuacji na europejskich drogach. Użytkownik może korzystać z systemu TMC (Traffic Message Channel), który pozwala na otrzymywanie w czasie rzeczywistym komunikatów o tym, co dzieje się na trasie. Informacje o tym są przesyłane drogą radiową z lokalnych nadajników bezpośrednio do nawigacji, co pozwala kierowcy na szybką reakcję i ominięcie wszelkiego rodzaju utrudnień.

Nowy model Mio Moov S605 z pamięcią wewnętrzną RAM 128 MB i pamięcią ROM 2 GB będzie można kupić za około 700 zł.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!