Mio Technology przestaje istnieć!

Jedna z najbardziej znanych firm, produkujących nawigacje GPS kończy działalność. Mio Technology przestaje istnieć, ale…jej produkty nadal będą dostępne.Mio - MiTACNawigacje marki Mio będą teraz oferowane przez tajwański MiTAC International Corporation. Wszystko zostało w rodzinie. Mio od dawna było zależną spółką tej firmy.

Koniec Mio Technology

MiTAC to duża korporacja, w której skład, łącznie z Mio, wchodzą już trzy marki, związane z produktami nawigacyjnymi. Dwie pozostałe to Magellan i Navman. Zmiana ma na celu ujednolicenie przekazu, kierowanego do klienta i maksymalne wykorzystanie potencjału wszystkich marek.

Biznesowo nie zmienia się nic poza nazwą. MiTAC będzie reprezentował markę Mio na rynku, ale wszystkie adresy, telefony, pracownicy, a nawet strona internetowa, pozostają te same.

Mio obok Magellana i Navmana

Navman to australijski producent urządzeń nawigacyjnych. Istnieje od 1988 r., zasłynął jako producent prostych w obsłudze i wytrzymałych nawigacji PND. Firma jest też autorem technologii NavPix, która umożliwia nawigację przy pomocy zdjęć wgranych do pamięci nawigacji. Została włączona do korporacji MiTAC w 2007 roku. Druga marka, która dołączyła do MiTAC dwa lata później, to amerykański producent urządzeń służących do pozycjonowania GPS, Magellan. Ma on ponad 20 letnią tradycję, a także jest właścicielem ponad 200 patentów związanych z technologią branżową.

Więcej o MiTAC International Corporation

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcjia systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów, na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii „chmury”. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!