Nowy Ford Kuga

Podczas trwającego Los Angeles Auto Show, Ford prezentuje nowy model z segmentu SUV. Auto będzie oferowane na rynku USA jako Escape, natomiast w Europie jako Kuga.

Amerykańska wersja

Nowy Ford Escape ma w sobie coś z Focusa

Ford KugaChoć Escape i Kuga to w zasadzie te same modele, europejska wersja SUVa zadebiutuje dopiero wiosną, w trakcie salonu samochodowego w Genewie. Nowa produkcja Forda nawiązuje do poprzednika – modelu Kuga, który znajduje się w sprzedaży od 2008 r. Dokonano kilku zmian wizualnych oraz unowocześniono wnętrze. To będzie teraz nawiązywać do innego modelu marki – odświeżonego Forda Focusa. Wszystko w zgodzie z nowym językiem stylistycznym marki. Od Focusa, Escape/Kuga zapożyczył także kilka systemów, m.in. układ monitorowania martwego pola widzenia w lusterku (BLIS).

Ford Escape i Kuga – dane techniczne

Wolnossący 2.5 168 KM i dwa EcoBoosty

Ford KugaSUV Forda będzie dostępny na rynku amerykańskim z napędem na jedną lub dwie osie. Dostępne będą trzy silniki benzynowe, współpracujące z sześciostopniową, automatyczną skrzynią biegów. Najsłabsza jednostka to wolnossący silnik 2.5 o mocy 168 KM. Taką wersję Escape’a będzie można kupić tylko z napędem na dwa koła. Pozostałe silniki to 1.6 i 2.0 EcoBoost. Pierwszy generuje 173 KM, drugi aż 237 KM.

Ford Kuga – kiedy w Europie?

Kuga prawdopodobnie wejdzie do sprzedaży w 2013 r.

Ford KugaPrezentacja europejskiej wersji Escape’a, czyli Kugi, odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku podczas salonu samochodowego w Genewie. Europejski SUV nie powinien różnić się znacząco od amerykańskiego. Na naszym kontynencie auto o wymiarach 4,52×1,84×1,68 m, może otrzymać inną paletę silników. Prawdopodobnie pojawi się w niej przynajmniej jedna jednostka wysokoprężna. Premiery sprzedażowej auta należy spodziewać się w 2013 r.

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!