Rajd Katar: Zwycięstwo Czachora

Kolejny znakomity występ Polaków w Sealine Cross Country Rally. Jacek Czachor, jadący cały czas z usztywnioną nogą, zajął dziś pierwsze miejsce w swojej klasie. Kuba Przygoński był ósmy.Rajd Katar

Drugi etap, był dokładnie tym samym, po którym przyszło się zmagać zawodnikom podczas pierwszego dnia imprezy. Niestety podczas przejazdu na pierwszym OS, drogi zostały zdewastowane przez auta terenowe. Utrudniło to w znaczący sposób jazdę motocyklistom.

Czachor wygrywa Open Trophy, Przygoński czwarty

Strategiczna jazda Przygońskiego

Kuba, jechał dzisiaj bardzo zachowawczo, dzięki tej taktyce stracił do lidera tylko 16 min, awansując tym samym na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i odrabiając 9 sekund do Jordiego Viladomsa. W dniu jutrzejszym polski zawodnik zapowiada walkę o trzecie miejsce

– Dzisiaj jechaliśmy ten sam odcinek specjalny co wczoraj. Jednak wczorajszy przejazd samochodów, które startują po nas, zmienił mocno trasę. Było znacznie więcej dziur i szlak był zniszczony. Drugi przejazd po tej samej trasie nie jest też, wbrew pozorom, łatwiejszy nawigacyjnie. Staramy się pamiętać przejazd i najczęściej kończy się to pomyłką nawigacyjną. Bardzo uważałem i udało mi się nie popełnić błędu. Wczoraj zmieniłem zestrojenie zawieszenia i jechało mi się bardzo dobrze. Około 30 kilometrów przed metą zeskoczyłem w bardzo wysokiej wydmy, udało mi się wylądować, jednak mocno dobiło zawieszenie i prawie się przewróciłem. Wygląda na to, że dzięki dobremu czasowi na etapie awansuję w generalce i jutro będę ponownie gonił – powiedział Kuba Przygoński.

Wyniki etap II Sealine Cross-Country Rally, klasyfikacja Mistrzostw Świata FIM

1. Joan Barreda (E) Husqvarna TE 449 RR  3:33.31
2. Helder Rodrigues (P) Yamaha YZ 450   +7.10
3. Marc Coma (E) KTM 450    +9.12
4. Paulo Goncalves (P) Husqvarna TE 449 RR  +940
5. Francisco Lopez (RCH) KTM 450   +13.48
6. Matthew Fish (AUS) KTM 450    +14.16
7. Gerard Farres (E) KTM 450    +15.05
8. Kuba Przygoński (PL) KTM 450   +16.08
9. Jordi Viladoms (E) KTM 450    +17.30
10. Ruben Faria (P) KTM 450    +19.18

Zmiana lidera klasyfikacji Open Trophy

 

Prowadzenie w klasie Open objął po dzisiejszym zwycięstwie Jacek Czachor. Wyraźnie widać, że Jacek wraca do zdrowia i zaczyna jechać coraz szybciej.
Słabszy występ zanotował dzisiaj Marek Dąbrowski. Zawodnik, musiał jechać wolniej, ze względów technicznych. Wymiany wymagał silnik motocykla.

Wyniki etap II Sealine Cross-Country Rally Open Trophy

1. Jacek Czachor (PL) KTM 505 +4:18.51
2. Sankirem Senkalayci +11.51
3. Marek Dąbrowski (PL) KTM 505 +25.18


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!