Abu Dhabi Desert Challenge – ostatni etap

Marek Dąbrowski  zajął pierwsze miejsce na ostatnim odcinku rajdu rozgrywanym na bezdrożach Emiratów Arabskich . Zawodnik od samego początku jechał bardzo dobrze i nie dawał rywalom szansy w walce o pierwsze miejsce w kategorii Open.

Abu Dhabi Desert ChallengeDąbrowski wygrywa

Rajd zakończył z przewagą 1 godz. 49 min. i 7 sekund. Dzisiejszy etap, mimo że zwycięstwo miał już w kieszeni, pokonał w bardzo dobrym tempie. Wygrał, chociaż zatrzymał się, żeby pomóc swojemu najgroźniejszemu rywalowi Troyowi O’Connor’owi, który uległ wypadkowi.

Rano jechało mi się bardzo dobrze i cały czas wyprzedzałem zawodników. Po tankowaniu trochę zwolniłem, chciałem za wszelką cenę wygrać klasę Open. Dodatkowo mój rywal O’Connor miał wypadek na trasie. Zobaczyłem, że jego motocykl był daleko poza trasą, natomiast zawodnik leżał na środku szlaku, po którym wszyscy jechali. Musiałem się zatrzymać i pozbierać konkurenta. Kilku zawodników mnie wówczas wyprzedziło, ale najważniejsze, że O’Connorowi udało się dojechać do mety  – powiedział Marek Dąbrowski.

Etap V Abu Dhabi Desert Challenge klasyfikacja Open Trophy

1. Marek Dąbrowski (PL) KTM 505                                          03:47:02
2. Troy O’CONNOR  (AUS) KTM 530 EXC                                +15’37

Abu Dhabi Desert ChallengeBardzo dobry występ Przygońskiego

Również Kuba Przygoński nie próżnował w ostatnim dniu zmagań na pustyniach Emiratów. Jechał szybko i bezbłędnie, zaowocowało to trzecim miejscem, wywalczonym po ostrej walce z czołówką. W klasyfikacji generalnej rajdu niestety nie udało mu się awansować na wyższe miejsca i finalnie zajął szóstą pozycję.
Był to pierwszy rajd Przygońskiego w tym sezonie. Dakar 2012 zakończył po pierwszych dniach wyścigów i uznać możemy, że sezon dla zawodnika dopiero się rozpoczął. Jego konkurenci są już „wjeżdzeni” , przejechali 10 tyś. km  rajdowych więcej niż nasz rodak. Istnieją szanse, że rozkręcający się z odcinka na odcinek „Przygoniak” w kolejnych zawodach pokaże swoje umiejętności i zajmie wyższe miejsca.

Etap V Abu Dhabi Desert Challenge klasyfikacja Mistrzostw Świata

1.  COMA Marc ESP RFME KTM 450                                            03h07’55
2.  BARREDA-BORT Joan ESP RFME HUSQVARNA 450       +00h02’59
3.  PRZYGONSKI Jakub POL PZM KTM 450                             +00h09’23
4.  GONCALVES Paulo POR FMP HUSQVARNA 450              +00h11’59
5. BOTTURI Alessandro ITA FMI KTM 450                               +00h12’50
6. FARIA Ruben POR FMP KTM 450                                          +00h13’43
7. VILLADOMS Jordi ESP RFME KTM 450                               +00h14’49
8.  RODRIGUES Helder POR FMP YAMAHA 450                     +00h15’58
9. GAUGAIN Sean UAE UAEMC HONDA 450                          +00h16’01
10.  FISH Mathew AUS MA KTM                                                +00h16’33

Sonik i Łaskawiec w czołówce rajdu

Bardzo dobre wyniki zanotowali nasi zawodnicy jadący na swoich czterokołowych maszynach. Rafał Sonik zajął czwartą pozycję na ostatnim etapie. Łukasz Łaskawiec jadący tuż za swoim starszym kolegą, był piąty. Pierwszy na metę dojechał zwycięzca wczorajszego odcinka i całego rajdu w Abu Dhabi, Obaid Alktibe. W klasyfikacji generalnej kategorii ,,quad„, najwyższą pozycję pośród polskich zawodników, zajął Łukasz Łaskawiec – drugie miejsce. Rafał Sonik ostatecznie był ósmy.