Abu Dhabi Desert Challenge – dzień czwarty

Kolejny odcinek był dla zawodników zdecydowanie najtrudniejszym  spośród dotychczas przejechanych. Zawodnicy przez 430 km zmagali się z najwyższymi wydmami w Emiratach Arabskich. Niektóre z nich sięgały nawet 300 m. Do trudów wynikających z topografii terenu, dochodziła bardzo wysoka temperatura,  która nawet dla „starych wyjadaczy” pustyni była nie do zniesienia.

Abu Dhabi Challenge

Abu Dhabi Desert Challenge:  Dąbrowski i Przygoński nadal w czole stawki

Pośród motocyklistów, czwarty etap wygrał Helder Rodrigues, który wjechał na metę z  40-sekundową przewagą nad Rubenem Farią.  Nasi zawodnicy, cały czas są w rajdzie i walczą o jak najlepsze lokaty.
Kuba Przygoński, odrabiający  fatalny w skutkach błąd nawigacyjny z pierwszego etapu, cały czas goni lidera, dziś zajął ósme miejsce. Pozwoliło mu to zachować szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej. Jest to bardzo dobry wynik, dotychczasowy lider wyścigu, Marc Coma zajął 11. pozycję. Niestety reprezentant Orlen Team nadal jedzie w grupie, co znacząco utrudnia mu walkę o czołowe pozycje.
Dzisiaj udało mi się dogonić lidera, Marca Comę, nie chciałem wyprzedzać, bo pierwszy zawodnik na trasie ma zawsze najgorzej, musi nawigować i kontrolować tempo jazdy. Z tyłu dogonili mnie pozostali zawodnicy i tak dojechaliśmy w grupie. Jutro ostatni dzień zawodów, często jest tak, że zawodnicy popełniają błędy nawigacyjne właśnie na tym etapie. Trochę liczę na pomyłkę konkurentów oraz to, że ja pojadę dobrze, co da mi możliwość walki i podium – powiedział Kuba Przygoński.

Abu Dhabi ChallengeDąbrowski utrzymuje pozycję lidera

Marek Dąbrowski również nie ustępuje. Zawodnik Orlen Team, zajął drugą lokatę, pozwalającą tym samym, utrzymać mu pozycję lidera w klasyfikacji Open Trophy. Odcinek wygrał Troy O’Connor. Na szczęście przewaga polskiego zawodnika, wynosząca 1h 33 min. w klasyfikacji ogólnej  Open Trophy, jest tak duża, że tylko ogromny pech mógłby pozbawić go zwycięstwa w tegorocznym rajdzie Abu Dhabi

Bardzo dobry wynik quadowców

Zdecydowanie dzisiejszy dzień należał do naszych quadowców. Rafał Sonik i Łukasz Łaskawiec jechali od początku dzisiejszego dnia wspólnie, pozwoliło im to utrzymać bardzo wysokie tempo. Wjechali na metę kolejno na drugim i trzecim miejscu. W klasyfikacji generalnej Łukasz podskoczył na drugie miejsce plasując się za liderem – Obaida Alktibe,