Audi przejmuje Ducati

Jeden z najbardziej znanych koncernów produkujących auta osobowe – Audi AG, oświadczył że zamierza przejąć znaną z produkcji motocykli sportowych firmę Ducati.

Ducati AudiPogłoski  o przejęciu włoskiego producenta motocykli pojawiały się w mediach już od jakiegoś czasu.  Do podpisania umowy dojdzie w najbliższym możliwym terminie, po załatwieniu wymaganych zezwoleń, zgodnie z prawem antymonopolowym.

Nowy właściciel Ducati

Nowa strategia Audi

Ducati stanie się trzecim w północnych Włoszech filarem niemieckiego koncernu. Do tej pory we władaniu Audi znalazły się Lamborghini i Italdesign.

Przejęcie  firmy z tej gałęzi motoryzacji to kolejny element nowej strategii  działalności Audi.  Przyszły właściciel marki tłumaczy, że nastawienie na sportowe osiągi i bogate doświadczenie Ducati w budowie lekkich konstrukcji, stanowią duży potencjał dla Audi i Volkswagena.

„Ducati znane jest na całym świecie jako marka „Premium” wśród producentów motocykli i ma długie tradycje w produkcji motocykli sportowych. Firma dysponuje wiedzą i technologią w dziedzinie silników wysokiej mocy i lekkich konstrukcji oraz należy do najbardziej dochodowych producentów pojazdów jednośladowych na całym świecie. Dlatego świetnie pasuje do Audi.” – tłumaczy Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG

Ducati – garść informacji

 

Ducati to Spółka założona 1926 roku w Bolonii przez Adriano i Marcello Ducati. Società Scientifica Radiobrevetti Ducati produkowała początkowo części do radioodbiorników. W 1949 rozpoczęto produkcję jednośladów.

Włosi, od lat prowadzą produkcję motocykli w swojej fabryce w Bolonii. W roku 2011 sprzedali ok. 42 000 tych maszyn i osiągnęli obrót w wysokości ok. 480 mln euro. Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy na panujący na świecie kryzys branży motoryzacyjnej


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!