Abu Dhabi Desert Challenge – dzień drugi

Kolejny dzień rajdu i kolejne fatalne informacje. Jacek Czachor po upadku podczas pierwszego etapu wycofał się z rajdu Abu Dhabi. Powodem tej decyzji jest skręcone kolano i biodro.

ORLEN Team Abu DhabiCzachor wycofuje się z rajdu

Wspólnie zespołem zdecydowaliśmy się, że lepiej będzie jeśli Jacek wycofa się z rajdu, przejdzie rehabilitację i w pełni sił będzie mógł powrócić do ścigania w eliminacji w Katarze, która odbędzie się za niespełna dwa tygodnie – komentował Marek Dąbrowski. – W świetle zaistniałej sytuacji będę musiał sam kontrolować i nadawać tempo jazdy w klasie Open. Chcę nie tylko zrobić dobry wynik, ale również wypracować optymalną prędkość. W tej chwili moja przewaga nad kolejnym konkurentem jest znaczna, trzeba jednak dojechać do mety, a przed nami jeszcze dużo kilometrów.

Znakomity występ Dąbrowskiego

Pierwsze miejsce w swojej klasie od początku rajdu, należy do Marka Dąbrowskiego, który w tej edycji jedzie znakomicie. Zawodnik nie popełniał wielu błędów, choć na mecie narzekał na problemy z nawigacją i wysoką temperaturą, która pod koniec odcinka była nie do zniesienia.

Ciężki dzień Kuby Przygońskiego

Łatwego życia nie miał również Kuba Przygoński, który po strategicznej wolnej jeździe na Prologu gwałtownie przyspieszył i zajmuje już doskonałe 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. Najmłodszy zawodnik Orlen Team, również miał problem z nawigowaniem i wraz z Jackiem Czachorem pomylił drogę.

Tutaj pod koniec, było bardzo trudno nawigacyjnie i część zawodników pojechała w lewo, część w prawo. Niestety, ja z Jackiem Czachorem wybraliśmy gorszą drogę. Musieliśmy się dodatkowo przebić przez całą, wielką wydmę  –  komentuje Kuba Przygoński w rozmowie z dziennikarzem Onet.pl

Po drugim odcinku pierwsze miejsce zajmuje Ruben Faria na swoim KTM 450

Udany występ Rafała Sonika

Straty odzyskuje Rafał Sonik, który po pierwszym, pechowym etapie zajmował 56 pozycję. Dzięki ciężkiej pracy mechanika, który odbudował po wczorajszej wywrotce praktycznie cały przód quada, Rafał mógł wystartować w drugim etapie rajdu. Sonik dzięki swojej szybkiej jeździe, wspiął się na  34. lokatę.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!