Honda CBR najczęściej wyszukiwana przez Polaków

Honda CBR jest motocyklem najczęściej wyszukiwanym przez Polaków. Przy okazji ogłoszenia tego faktu, opublikowano także kilka interesujących faktów z polskiego rynku motocykli.

Jeden z największych serwisów ogłoszeń motoryzacyjnych w Polsce po raz pierwszy wręczył nagrodę Internetowego Motocykla Roku 2011. Została nim Honda CBR. Jednocześnie opublikowane zostały szczegółowe dane dotyczące rynku motocykli używanych w Polsce, które wiele mówią o gustach polskich motocyklistów oraz o ich sile nabywczej.

Honda CBRJakie modele motocykli są najbardziej poszukiwane?

Internetowym Motocyklem Roku 2011 została Honda CBR. Pod tą nazwą kryją się modele o pojemności od 125 do 1100 cm3, jednak Polacy najczęściej szukali wersji 600. O różne odmiany CBR w ubiegłym roku zapytano prawie milion razy (959 592 wyszukań).

 

Miejsce drugie przypadło sportowemu Suzuki GSX-R – jednak pytano o nie dwukrotnie rzadziej niż o ścigacze Hondy – 474 221 razy.

Kolejne, trzecie miejsce na podium zajmuje uniwersalna Honda CB z ilością 363 859 wyszukań w 2011 roku.

Na czwartym miejscu uplasował się uterenowiony BMW GS – jedyny produkt spoza Japonii w pierwszej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych przez internautów motocykli.

 

Najczęściej wyszukiwane modele motocykli

Najczęściej wyszukiwane modele motocykli

 

 

Jaka jest średnia cena i rocznik motocykli obecnych w ogłoszeniach?

Jaka część wystawianych motocykli została sprowadzona i jeszcze nie została zarejestrowana?

Na podstawie danych z serwisu za rok 2011 wyliczyliśmy, że motocykle zamieszczane w ogłoszeniach mają średnio 10 lat i kosztują około 10 tys. zł, ale najczęściej wyszukiwany przedział cenowy to od 2 do 4 tys. zł. – mówi Marcin Świć z Allegro.pl.

Tylko połowa wszystkich (50,3%) jednośladów była zarejestrowana w naszym kraju. Motocykle sprowadzone, po opłatach, ale jeszcze nie zarejestrowane stanowiły ponad 27,5%, a maszyny sprowadzone, bez opłat i rejestracji – 17,5%. Co dwudziesty sprzedawany motocykl (5%) ma status „do sprowadzenia”, co oznacza, że kupujący nie może go fizycznie obejrzeć.

Status rejestracji motocykli oferowanych w internecie

Status rejestracji motocykli oferowanych w internecie

 

Jakie typy motocykli były najczęściej wystawiane na sprzedaż?

 

Najczęściej oferowane typy motocykli

Najczęściej oferowane typy motocykli

 

Ile osób nadal poszukuje MZ i Simsona?

 

Najczęściej wyszukiwane marki motocykli

Najczęściej wyszukiwane marki motocykli

Aby uporządkować wyniki, pominięte zostały pojemności silnika i generacje modeli.

 

Warszawiacy na ścigaczach, Ślązacy na chopperach

Niezwykle interesujące są statystyki pokazujące jakie modele motocykli są wyszukiwane w poszczególnych województwach. W mazowieckim, pomorskim, świętokrzyskim, opolskim i lubuskim najbardziej poszukiwane są maszyny sportowe. Motocykle szosowo-turystyczne znalazły uznanie w województwie wielkopolskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim. W pozostałych województwach najczęściej szukano jednośladów typu chopper/cruiser.

tabela województwa

 

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!