Rajd Katar: Walka o trzecie miejsce

Kuba Przygoński, zajął czwarte miejsce w kolejnym etapie rajdu Sealine Cross-Country Rally. W klasyfikacji Open, na pozycji lidera umocnił się Jacek Czachor, wygrywając odcinek. Marek Dąbrowski był drugi.

Rajd Katar - Kuba PrzygońskiNajmłodszy zawodnik Orlen Team’u nadal walczy o trzecie miejsce. Dziś, do przedostatniego odcinka wystartował z 9 sekundową stratą do trzeciego zawodnika.

Czwarte miejsce Przygońskiego

Niestety dla Polaka, Hiszpan Jordi Viladoms pojechał rewelacyjnie, zajmując drugie miejsce i umocnił swoją pozycję o dodatkowe dwie minuty. Jutro ostatni etap rajdu liczący 208 km. Kuba będzie startował za Jordim, będzie cały czas mógł obserwować jazdę przeciwnika. Dzięki temu, może łatwiej kontrolować tempo i nawigować.

– Etap był bardzo trudny nawigacyjnie, było mnóstwo dróg, spośród których trzeba było bardzo szybko wybierać właściwą trasę. W zasadzie każdy gdzieś pobłądził, włącznie ze mną. Nadłożyłem jednak tylko około 3 kilometrów. Byli zawodnicy, którzy pobłądzili w tym samym miejscu na ponad godzinę. Druga część etapu była bardzo szybka. Jechałem koło w koło z Jordim Viladomsem i cały czas chciałem mu uciec. On jednak nie odpuszczał, wpadliśmy praktycznie równo na linię mety – to był naprawdę ciekawy wyścig. Jutro będę w dobrej sytuacji, startuję cztery minuty za Hiszpanem, będę się starał nie popełnić błędu i awansować na podium rajdu – powiedział Kuba Przygoński.

Wyniki etap III Sealine Cross-Country Rally klasyfikacja Mistrzostw Świata FIM

1. Paulo Goncalves (P) Husqvarna TE 449 RR  4:22.51
2. Jordi Viladoms (E) KTM 450    +4
3. Marc Coma (E) KTM 450    +1.54
4. Kuba Przygoński (PL) KTM 450   +2.06
5. Francisco Lopez (RCH) KTM 450   +3.07
6. Gerard Farres (E) KTM 450    +4.10
7. Ruben Faria (P) KTM 450    +5.45
8. Helder Rodrigues (P) Yamaha YZ 450F   +6.49
9. Paolo Ceci (I) KTM 450    +9.56
10. David Casteu (F) Yamaha YZ 450F   +16.08

Szybka jazda Czachora

Czachor powoli dochodzi do siebie po wypadku w Abu Dhabi. Jego jazda z odcinka na odcinek jest coraz szybsza.
Niestety, pomimo dużego doświadczenia rajdowego, nasi „weterani pustyni” nie uniknęli problemów nawigacyjnych. Mieli problemy z nowym systemem doprowadzania zawodnika do waypointów.

– Dzisiejszy etap był długi, a trasa w części pokrywała się z wczorajszym etapem. Przez to mieliśmy duże wyzwanie nawigacyjne. Dodatkowo dochodzi nowy, inny niż na Dakarze sposób włączania GPS w chwili odszukiwania way pointów. Mój silnik ma już przejechane sporo kilometrów, nie będę go jednak wymieniał, jutro jest stosunkowo krótki odcinek więc na pewno dojadę. Mam trochę zastrzeżeń co do przedniego zawieszenia więc po rajdzie będziemy najprawdopodobniej szukać zupełnie innego ustawienia teleskopów. Cieszę się, gdyż z każdym kilometrem czuję się pewniej i coraz mniej odczuwam skutki kontuzji – powiedział Jacek Czachor.

Wyniki etap III Sealine Cross-Country Rally Open Trophy

1. Jacek Czachor (PL) KTM 505    +4:56’21
2. Marek Dąbrowski (PL) KTM 505    +43’45


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!