Abu Dhabi Desert Challenge – dzień pierwszy

Abu Dhabi Desert Challenge zaczął się na dobre. Informacje dobiegające nas z trasy rajdu nie są pomyślne dla polskich motocyklistów.

Orlen Team Abu DhabiWypadek Czachora w rajdzie Abu Dhabi

Startujący jako jeden z pierwszych zawodników, Jacek Czachor uległ wypadkowi.  Reprezentant polskiego zespołu Orlen Team, przewrócił się na jednym z podjazdów pod wydmę. W wyniku upadku, Czachor mocno zbił kolano i nadwyrężył  nogę w pachwinie. Na szczęście jest to doświadczony zawodnik i ukończył etap na doskonałej, drugiej lokacie w klasie Open, w której prowadzi Marek Dąbrowski. Pech nie ominął również Kuby Przygońskiego, który po upadku, dojechał do mety z pokrzywioną kierownicą.

Pech Przygońskiego i Czachora

W klasyfikacji generalnej rajdu, prowadzi Marc Coma, najszybszy z Polaków, Kuba Przygoński zajmuje 8 miejsce. Marek Dąbrowski jest 20, a Jacek Czachor 26.
Niestety pech nie omija również Rafała Sonika, który miał wypadek na 120 kilometrze rajdu. „Zrobiłem salto do przodu razem z quadem. Niestety, a może na szczęście, lądowaliśmy osobno i mój quad ucierpiał bardziej. Do naprawy potrzebny jest cały arsenał części i dużo czasu. Jeśli do jutra uda się przywrócić mu sprawność, pojadę dalej i będę już wystrzegać się takich figur” – skomentował Sonik.Orlen Team Abu Dhabi


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!