Jak dobrać kombinezon motocyklowy?

Odpowiednio dobrany kombinezon motocyklowy może zminimalizować ryzyko wystąpienia mechanicznych uszkodzeń ciała podczas ewentualnego upadku, ale także zabezpieczyć nas przed skutkami groźnych sytuacji na drodze. Jakie cechy powinien posiadać kombinezon, żeby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających motocyklistów?

 

Komfort i swoboda ruchów

Zakup motocykla to jeszcze nie wszystko – należy jeszcze zadbać o swój komfort w czasie jazdy. Wybór wydaje się trudny: należy zadbać o taki strój, który będzie nie tylko komfortowy, ale również bezpieczny.

Kombinezon powinien przede wszystkim dobrze dopasowywać się do naturalnych krzywizn ciała, co gwarantuje wygodę oraz swobodę ruchów. Na rynku znajduje się wiele produktów, wykonanych z najwyższej jakości skóry naturalnej (np. bydlęcej), która jest miękka i jednocześnie niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne, a szeroki wybór dostępnych rozmiarów pozwala dopasować strój do potrzeb każdego odbiorcy.

O czym pamiętać wybierając kombinezon na motocykl?

Wybierając kombinezon należy zwrócić uwagę na ochraniacze ramion, kolan oraz łokci – skóra na tych newralgicznych partiach ciała najczęściej ulega uszkodzeniom oraz otarciom w czasie drobnych kolizji czy wywrotek.

Ważne, żeby ochraniacze posiadały specjalne certyfikaty jakości, potwierdzające zgodność produktu z wymogami Unii Europejskiej. Warto również wybierać kombinezony posiadające specjalne wzmocnienia – i to nie tylko podwójne szwy, ale również elementy wykonane z materiału typu Kevlar, stosowanego powszechnie między innymi w kamizelkach kuloodpornych. Wiele modeli kombinezonów posiada także podwójną warstwę skóry w miejscach szczególnie narażonych na otarcia – np. na udach czy pośladkach.

Postaw na maksymalne bezpieczeństwo

Wygoda to oczywiście nie wszystko – motocyklista powinien także zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze. W sprzedaży powszechnie dostępne są kombinezony wyposażone w kieszenie na ochraniacz pleców – specjalne wzmocnienie, które chroni kręgosłup przed niebezpiecznymi dla zdrowia i życia urazami.

To oczywiście nie jedyne zabezpieczenie – na rynku można znaleźć również bardziej innowacyjne rozwiązania, np. kombinezony wyposażone w specjalną poduszkę powietrzną, która przydaje się zwłaszcza podczas ekstremalnej jazdy motocyklem. Strój tego typu ma wbudowane żyroskopy oraz akcelerometry, które na bieżąco badają pozycję motocyklisty, a poduszka uruchamia się automatycznie, kiedy zostaną przekroczone bezpieczne normy. Takie rozwiązanie chroni plecy, obręcz barkową, barki oraz obojczyk, a tym samym zmniejsza ryzyko wystąpienia urazów kręgów szyjnych.

Chcesz sprawdzić dostępne modele kombinezonów motocyklowych? Już teraz zobacz szeroki wybór na Moto-Tour.com.pl. Znajdziesz tam zarówno dwuczęściowe, jak i jednoczęściowe kombinezony od najbardziej renomowanych producentów odzieży motocyklowej.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!