Rozpoczęcie sezonu motocyklowego Jasna Góra 2012

Dla większości polskich motocyklistów, otwarcie sezonu na Jasnej Górze jest czymś tak normalnym jak święta Bożego Narodzenia w grudniu, czy sylwester następujący tuż po nich. Niestety, w tym roku Grinch (czyt. organizator zlotu) stwierdził, że „świąt nie będzie”.

Yamaha-FJR1300Co z rozpoczęciem sezonu motocyklowego?

Wywołało to burze pośród motocyklistów i „motocyklowych” internautów. Nie chodzi tu nawet o całkowite zlikwidowanie tego zlotu, a o jego przeniesienie do mazurskiego Gietrzwałdu. Organizator tłumaczy swoją decyzję brakiem porozumienia z prezydentem Częstochowy, który wydał zgodę na organizację w tym samym czasie i miejscu bazaru motocyklowego.
„Będzie handel, trzy zespoły rockowe, tanie dyskoteki itp. Nie chcemy przeszkadzać Panu Prezydentowi. W tym roku nasze radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego odbędzie się w Sanktuarium w Gietrzwałdzie, gdzie w 1877 roku Matka Boska objawiła się polskim dzieciom.”
Czy podjęto właściwą decyzję? Zostawiamy to sumieniu organizatora. Faktem jest, że motocykliści  w tym roku podzielą się na tych, którzy pojadą za organizatorem do Gietrzwałdu oraz na tych którzy mimo wszystko udadzą się do Częstochowy, która od setek lat jest miejscem, do którego podążają pielgrzymi. Przykre jest to, że nawet do „nas” dociera polityka, która niweczy to z czego jesteśmy znani, mianowicie jedność.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!