Motoserce – szlachetna inicjatywa motocyklistów

Już po raz czwarty, Kongres Polskich Klubów Motocyklowych oraz Polski Czerwony Krzyż organizują ogólnopolską akcję krwiodawstwa – Motoserce.  Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona w 80 miastach w całej Polsce.

MotoserceMotoserce – szlachetny cel i atrakcje

Tak jak silnik motocykla potrzebuje benzyny tak ludzkie serce potrzebuje krwi

Już 21 kwietnia w 80 miastach Polski będzie można oddać krew, przyłączając się do akcji Motoserce. Impreza ta ma na celu pozyskanie jak największej ilości dawców krwi, którzy mogą uratować życie innym. Inicjatywa organizowana jest już po raz czwarty i z każdym rokiem przybywa chętnych. W akcję włączają się także największe gwiazdy polskiej sceny rockowej. W różnych miastach naszego kraju zagrają m.in. TSA, Big Cyc, Sztywny Pal Azji, Cree, czy mniej rockowy Feel.

Motoserce będzie obecne również w Brukseli i czeskim Cieszynie. Motoserce to akcja szczególnie dedykowana dzieciom. Podczas imprez, wiele atrakcji będzie przeznaczonych właśnie dla nich. W programie m.in. koncerty, Freestyle i stunt motocyklowy, konkursy, zabawy, spotkania z gwiazdami ekranu, muzyki i sportu, sztuki walk, pokazy klasycznych pojazdów, parady motocyklowe, ratownictwo medyczne.

W ubiegłych latach zebrano:

2009 – 1331 litrów,
2010 – 2725 litrów,
2011 – 3366 litrów,

w sumie 7424 litrów krwi. Pomóżmy organizacji pobić ten rekord.

Więcej informacji na stronie: www.motoserce.pl

Motoserce


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!