Toyota Fun-Vii – samochód smartfon

Na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Tokio, Toyota zaprezentuje pojazd koncepcyjny, który trudno jednoznacznie sklasyfikować. Model Fun-Vii chce i może uchodzić za… największy smartfon na świecie.

Fun-Vii – zabawa w motoryzację

Vii – Vehicle interactive internet

Toyota Fun-ViiToyota Fun-Vii to także jedyny smartfon na świecie, który może także pełnić funkcję samochodu. Auto jest tak naszpikowane elektroniką, że w zasadzie trudno odnaleźć w nim cechy charakterystyczne dla klasycznych samochodów. Koncept Toyoty ma zgodnie z nazwą służyć do zabawy, ale i zapewniać komfortową podróż. Rozwinięcie skrótu ,,Vii” – Vehicle interactive internet, mówi wiele o funkcjonalności pojazdu. Potrafi on łączyć się z Internetem i pobierać stamtąd użyteczne dla kierowcy informacje, np. o natężeniu ruchu w danym miejscu lub zalecanym objeździe.

Ekran LCD to przeżytek

Toyota Fun-Vii pozwala na wyświetlanie informacji w dowolnym miejscu

Toyota Fun-ViiNadwozie jak i wnętrze pojazdu to przestrzeń interaktywna. Samochód wyściełany jest wyświetlaczami i projektorami, dającymi możliwość konstruowania obrazu 3D. Pokładowe systemy elektroniczne i multimedialne zapewniają rozrywkę oraz bezpieczeństwo. Stałe połączenie z siecią, zapewnia aktualizacje oprogramowania. Medialność Toyoty Fun-Vii nie ogranicza się tylko do przestrzeni samochodu. Niektórymi funkcjami można zarządzać za pomocą smartfona.

Codziennie inny kolor auta

Nadwozie Fun-Vii jest jak pulpit komputera – można dowolnie zmieniać tapetę!

Toyota Fun-ViiJedną z najbardziej rewolucyjnych funkcji konceptu Toyoty jest możliwość wyboru dowolnego koloru nadwozia. Nie tylko koloru zresztą. Nadwozie to przestrzeń interaktywna, właściciel Fun-Vii może więc dowolnie ozdobić swoje auto. Jeśli koncept wejdzie kiedykolwiek do produkcji, wybór tapety nie będzie się już ograniczał tylko do komputera, czy telefonu. Ale przez najbliższych naście lat, trudno spodziewać się takiego auta w wersji produkcyjnej. Na razie można je oglądać na targach motoryzacyjnych w Tokio.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!