Toyota NS4 – technologia przyszłości

Na salonie samochodowym w Detroit zaprezentowano Toyotę NS4, auto korzystać będzie z zaawansowanej technologii Plug-in hybrid. Model stworzono z myślą o nowym sposobie łączność i interakcji człowieka z samochodem. Toyota NS4 oferuje nowe sytemy bezpieczeństwa, które wykraczać mają poza obecne standardy.

Toyota NS4Toyota NS4 – nowa wizja

NS4 prezentuje nową wizję w stylistyce japońskiego producenta. Przedni grill ma kształt trapezu. Tył auta wygląda zadziornie przez co całość sylwetki prezentuje się dynamicznie.
Na razie nie wiadomo jaki motor będzie zasilać Toyotę NS4. Wiemy tylko, że auto będzie mieć napęd hybrydowy a akumulatory mogą być ładowane z gniazd sieciowych w krótkich odstępach czasu. Zastosowane silniki charakteryzować się będą mniejszym zużyciem paliwa i zadowalającymi osiągami oraz efektywniejszym wykorzystaniem akumulatorów jako źródła energii. Wszystkie podzespoły będą lżejsze niż te obecnie powszechnie stosowane.

Systemy multimedialne NS4

Toyota NS4System multimedialne to efekt współpracy Toyoty z liderami branż informatycznych Microsoft, Intel i Salesforce. Panele do obsługi urządzeń zbudowane będą w technologii dotykowej, przypominającej obsługę smartphona. Technologia (HMI) ma znacząco zintegrować systemy samochodu z kierowcą. Systemy będą uczyć się zachowań i nawyków kierowcy i przewidywać jego reakcję w określonych warunkach i sytuacjach. NS4 wyposażony zostanie w nową generację systemów ostrzegawczych, (PCS) systemu zmiany pasa ruchu, unikania i przewidywania kolizji, wykorzystujący radar i kamery zamontowane z przodu pojazdu. Wszystko po to by wykryć i zareagować na opuszczeniu pasa ruchu, pojawieniu się pieszych oraz innych pojazdów. Ponadto, system emituje promieniowanie wiązkami podczerwieni podczas jazdy nocą. Dzięki temu systemy wspomagające kierowcę pomogą mu uniknąć kolizji z innymi pojazdami, czy przydrożną przeszkodą, dzięki użyciu hamulców czy wibracji na kierownicy. Wewnętrzne i zewnętrzne lusterka zostały zastąpione kamerami, które zapewniają kierowcy obraz, który wyświetlany na specjalnej desce rozdzielczej. Obraz z kamery zastępującej lusterko wsteczne umieszczony jest nad ekranem nawigacji i zapewnia szersze pole widzenia. Widok z kamery działa w połączeniu z systemem Blind Spot Monitoring (BSM), poprawiającym widoczność kierowcy.

Toyota liderem segmentu hybryd

Auto wyposażone zostanie w specjalne szyby, które ułatwią widoczność dzięki nałożeniu warstw fluoru. Dzięki temu woda szybciej spływa pod wpływem naporu powietrza. Od wewnątrz naniesiono na nie materiał utrudniający parowanie.
Nowy koncept Toyoty, pokazuje konsekwencję inżynierów z kraju kwitnącej wiśni w kierunku budowy samochodów, wyposażonych w coraz bardziej zaawansowane technologie. Aut ekologicznych i zapewniających coraz większe bezpieczeństwo. Zdaniem kierownictwa, pomoże jej to stać się liderem w nowo tworzącym się sektorze motoryzacyjnym.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!