Renault Kangoo Z.E. – Van of The Year 2012

Elektryczny Renault Kangoo Z.E. otrzymał prestiżowy tytuł International Van of  The Year. Wyróżnienie jest przyznawane co roku przez zespół europejskich dziennikarzy, specjalizujących się w dziedzinie aut dostawczych. 

Renault Kangoo Z.E.Van of The Year : nagroda za ekologię

Po raz pierwszy, tytuł przyznano pojazdowi napędzanemu przez silnik elektryczny. Jak dotąd tryumfowały wyłącznie samochody z napędem spalinowym. Tym, co zaważyło na sukcesie Renault Kangoo Z.E. była zerowa emisja dwutlenku węgla oraz fakt, że ekologiczna wersja pojazdu zachowuje funkcjonalność modelu z silnikiem spalinowym.

Sukcesy Kangoo Z.E.

Renault Kangoo Z.E.Elektryczna furgonetka zadebiutowała na europejskim rynku pod koniec października a już zdążyła zebrać aż trzy ważne nagrody. Oprócz wspomnianego wyżej jury, auto docenili również Duńczycy i Irlandczycy, przyznając mu lokalne wyróżnienia.

Renault Kangoo Z.E. a inne vany

W plebiscycie Van of The Year, Kangoo Z.E. zdobyło 104 na 168 punktów. Kolejne miejsca zdobyły Iveco Daily, Fiat Ducato oraz Volkswagen Caddy. Wszyscy główni konkurenci francuskiego auta posiadają tradycyjny napęd spalinowy, przez co decyzją jury okazały się mało konkurencyjne dla Kangoo Z.E.

Czym jest Kangoo Z.E.?

Renault Kangoo Z.E.Renault Kangoo Z.E. to pierwszy seryjnie produkowany przez jedną firmę, elektryczny van. Baterie ukryto w nim pod podłogą, dzięki czemu przestrzeń ładunkowa nie zmieniła się w stosunku do podstawowej wersji Kangoo. Zasięg auta, zdaniem producenta przy spokojnej jeździe może wynieść nawet 200 km. Kangoo Z.E. jest dostępne w salonach Renault, w niektórych krajach Europy. Kosztuje ok. 20 tys. euro netto.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!