Audi Racer z silnikiem V10 dla dżentelmenów

Hot Rody to nie tylko klasyczne samochody z potężnymi silnikami, lecz także setki indywidualnych projektów. Mikael Lugnegård, szwedzki projektant o futurystycznej wizji stylistycznej, zaprezentował własny pomysł na bezkompromisową maszynę – Audi Gentleman’s Racer.

Ze zewnątrz Audi Gentelman’s Racer wygląda jak jeden z klasycznych, amerykańskich hot rodów, z tą różnicą, że wyróżnia go minimalistyczna stylistyka współczesnych modeli niemieckiej marki.

Auto prezentuje się imponująco, a do tego ma jeszcze sprawdzać się na torze wyścigowym. Stąd znajdziemy w nim aluminiową ramę przestrzenną, na której „trzyma się” wykonane z włókna szklanego nadwozie i wyczynowe zawieszenie produkcji firmy Ohlins. Szwedzki projektant chciałby najbardziej, aby pod maską pracował potężny V10 z Audi R8 z jedyną zmianą, że w współczesnym, niemieckim sportowcu 525 KM miałoby trafiać w całości na tylną oś.

Pojazdy typu hot rod bezsprzecznie kojarzą się ze Stanami Zjednoczonymi, jednak ich rynek rozwija się także poza granicami USA, głównie, właśnie w Szwecji.

Dla kogo byłby ten nowoczesny klasyk? Projektant chciałby, aby trafił on w ręce kierowców wyścigowych. Miejmy nadzieję, że model zostanie wyprodukowany – chociaż w kilku egzemplarzach.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!