Honda AC-X – kolejny hybrydowy koncept

Honda zaprezentowała w Tokio koncepcyjny model AC-X. Nowocześnie wystylizowany sedan to hybryda, o której jak dotąd wciąż niewiele wiadomo. Dlaczego Honda trzyma informacje w tajemnicy?

Tajemnica Hondy

Honda AC-XNiejasne informacje na temat przyszłości konceptu AC-X mają związek z wciąż niedoprecyzowanymi planami Hondy. Możliwe, że już w 2012 r., japoński koncern wypuści na rynek hybrydę. Wciąż nie wiadomo jednak, czy projekt będzie bazował na tokijskim koncepcie.

AC-X – Advanced Cruiser Experience

Honda AC-XHybrydowa Honda AC-X ma być samochodem wielozadaniowym, który zgodnie z zapowiedziami producenta, będzie służył zarówno do jazdy po mieście jak i w długich trasach. AC-X ma przede wszystkim dawać ludziom radość z jazdy. O to dbać będą poszczególne tryby. „Engine drive mode” jest przeznaczony do dynamicznej jazdy, „automatic drive mode” do spokojnego, relaksacyjnego przemieszczania się.

Silnik 1.6 i jednostki elektryczne

Honda AC-XPrzy oszczędnej jeździe, silniki elektryczne zapewnią możliwość przejechania ok. 50 km. W dłuższej trasie trzeba będzie więc skorzystać z jednostki spalinowej. Ta ma pojemność 1.6 litra i jest zasilana benzyną. Jej moc to 128 KM. Nie wiadomo, jaką liczbę KM generuje napęd elektryczny.

Auto pilot w Hondzie AC-X?

Honda AC-XKolejną tajemnicą jest obecny w koncepcie AC-X system jazdy automatycznej. Producent podaje enigmatycznie, że to jeden z systemów, które mają odciążyć kierowcę podczas jazdy. Czy system będzie przejmował pełną kontrolę nad pojazdem? Tego na razie nie wiadomo. Honda informuje tylko, że system został sprawdzony podczas testów bolidu F1.

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!