Mazda Takeri i limitowana MX-5 w Genewie

Mazda zaprezentuje podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie, koncepcyjnego sedana, Takeri. To nie jedyny fragment wystawy, zobaczymy też nową CX-5 oraz edycję specjalną MX-5.

Mazda Takeri – dusza ruchu

Nowoczesny koncept Mazdy

Mazda TakeriEfektownie zaprojektowany koncept był już prezentowany przez Mazdę podczas targów w Tokio, teraz będzie mogła go obejrzeć europejska publiczność. Sedana zaprojektowano zgodnie z najnowszym językiem designu Mazdy – KODO – dusza ruchu. Nowy model to jednak nie tylko futurystyczny wygląd. Jest on także wyposażony w nowoczesne technologie – m.in. system odzyskiwania energii hamowania i-ELOOP (Intelligent Energy Loop). System ten powinien przyczynić się do ograniczenia spalania o ok. 10 %. Odzyskana energia jest gromadzona w kondensatorze i wykorzystywana do zasilania elektrycznych urządzeń w samochodzie. Pod maską Takeri kryje się silnik diesla. Wysokoprężny SKYACTIV-D to najnowsze osiągnięcie Mazdy. Jednostka zostanie sprzężona z automatyczną sześciostopniową skrzynią biegów. System i-stop zadba o oszczędność paliwa.
Więcej o Maździe Takeri.

Mazda CX-5 oraz MX-5 Special Edition Spring 2012

Mazda MX-5 Special Edition Spring 2012Obok Takeri, na stoiskach wystawowych Mazdy pojawi się także kompaktowy SUV, CX-5. To auto miało swoją premierę we Frankfurcie i jest już dobrze znane, nawet w naszym kraju (polskie ceny Mazdy CX-5). Mimo wszystko producent nie rezygnuje z jego promocji, chwaląc się wykorzystaniem w CX-5 technologii SKYACTIV. Nowy SUV jest pierwszym seryjnym modelem Mazdy, wcielającym w życie język designu KODO.
Mazda MX-5 Special Edition Spring 2012 to kolejna odmiana znanego modelu, na którego następcę czeka rzesza fanów japońskiej marki. Oczekiwanie przedłuża się, gdyż zamiast nowego samochodu, producent woli wypuszczać na rynek limitowane edycje ,,starego”. Spring 2012 charakteryzuje się chromowanymi elementami nadwozia oraz nową tapicerką skórzaną o nazwie ,,Havana Brown„. Nawigację zintegrowano tu z systemem audio. Limitowana MX-5 będzie dostępna tylko w Europie. Można zakupić wersję z twardym lub miękkim dachem oraz w jednym z czterech kolorów. Oprócz opisanych samochodów, Mazda zaprezentuje na swoim stoisku w Genewie, także aktualnie produkowane samochody oraz najnowsze projekty technologii SKYACTIV.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!