Urus – SUV Lamborghini – tego dawno nie było

Moc, innowacyjność, prestiż – Lamborghini Urus to… Lamborghini wśród SUVów.

Lamborghini Urus model koncepcyjny

Na Pekińskim Salonie Samochodowym 2012, Automobili Lamborghini zaprezentowało koncept swojego nowego SUVa. Urus, bo tak ma się nazywać, gdy w 2017 wejdzie do produkcji, podyktuje nowe trendy w stylistyce tego segmentu. Urus łączy unikalny design, przepiękne wnętrze i zapierające dech osiągi z wszechstronnością i codzienną przydatnością. O ile ktoś będzie na tyle odważny, by wyjechać tym cudeńkiem np. na polskie drogi.

Lamborghini Urus – rodzinne 600 KM

Producent obiecuje moc 600 KM i zarazem najniższą emisję CO2 wśród podobnych sobie aut. Nie trzeba chyba dodawać, że auto będzie mieć napęd na cztery koła i automatyczną kontrolę trakcji. Jak na razie nie wiemy wiele więcej o sercu samochodu.

Kids need space, czyli poszerzony target Lamborghini

Urus konkurencją dla…Sharana?

Grupą docelową tego modelu mają być kierowcy, którzy od trzydrzwiowego auta wymagają sportowych możliwości, dostarczających adrenaliny. Dla kogo jest Urus? Może być traktowany nie jako zabawka dla męża, który ma trochę pieniędzy do wydania i brak emocji w życiu. Może być to główny samochód dla całej rodziny. Być może będzie to więc konkurencja np. dla… mocnego Volkswagena Sharana (test długodystansowy)? Rynki docelowe tego SUVa to USA, Wielka Brytania, Niemcy, Rosja, Środkowy Wschód i Chiny.

Lamborghini Urus – dziedzictwo i historia

Wyjątkowo potężny byk

Urus kontynunuje dziedzictwo legendarnego, rewolucyjnego niegdyś LM002 i ma być kolejną ikoną w motoryzacyjnej historii. Nazwa pochodzi od wymarłego gatunku wyjątkowo potężnego byka.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!