Lamborghini Gallardo LP 550-2 Spyder – gwiazda z Los Angeles

Targi motoryzacyjne w Los Angeles przyniosły nieoczekiwaną premierę nowego Lamborghini. Gallardo LP 550-2 Spyder to pozbawiona dachu odmiana wersji specjalnej Balboni. Ciekawostką jest fakt posiadania przez nowy model, napędu wyłącznie na tylną oś.

Atrakcyjne Lamborghini

Gallardo LP 550-2 Spyder posiada napęd na tylne koła

Lamborghini Gallardo LP 550-2 SpyderEdycja Balboni wyróżnia się na tle ostatnich dokonań marki, posiadaniem napędu tylko na tylne koła. To ukłon w stronę pasjonatów, którzy mniej cenią sobie bezpieczeństwo jazdy z napędem na obie osie niż przyjemność podróżowania ,,tradycyjną” wersją popularnego Gallardo. Wersja Spyder wyróżnia się nie tylko interesującym wyglądem i brakiem dachu. Modyfikacji poddano m.in. zawieszenie, system ESP, mechanizm zmiany biegów. Teraz wybieranie przełożeń przez skrzynię jest aż o 40% szybsze.

Potężny silnik, potężne osiągi

Lamborghini Gallardo LP 550-2 Spyder osiąga 100 km/h w 4,2 s

Lamborghini Gallardo LP 550-2 SpyderTylne koła Gallardo LP 550-2 Spyder napędza silnik V10 o pojemności 5.2 litra i mocy 550 KM. Przyspieszenie do 100 km/h trwa zaledwie 4,2 sekundy. Samochód może osiągnąć maksymalnie 319 km/h. Tak znakomite osiągi to efekt doskonałych parametrów aerodynamiki oraz niskiej masy, która wynosi tylko 1520 kg.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!