Wynajem samochodu – na jakie wydatki trzeba się przygotować?

Każdy, kto będzie potrzebował wynająć samochód, zastanawia się, jaką firmę wybrać, na co zwrócić uwagę przy wyborze. Przede wszystkim jednak pojawia się pytanie o to, z jakimi kosztami będzie trzeba się liczyć, gdy wybiera się wynajem samochodu. To istotna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. Poniżej znajdziesz informację na temat tego, jakie są koszty wynajmu, z czym trzeba się liczyć i jak wybierać dla siebie najlepszą ofertę.

Wynajem samochodu

Wynajem samochodu – ile trzeba zapłacić za wypożyczone auto?

Koszty związane z wynajmem samochodu to przede wszystkim opłata, jaką należy ponieść za samochód, który będzie się wypożyczało. Praktycznie każda firma rozlicza ten koszt na zasadzie opłaty za każdą dobę użytkowania. Wysokość tej opłaty uzależniona będzie przede wszystkim od samochodu, który będzie się wybierało. W przypadku MobiCars z Warszawy flota pojazdów jest szeroka i znajdują się w niej pojazdy z różnych segmentów – od małych aut miejskich, aż po duże rodzinne samochody, w tym 9-osobowe busy. Im większe auto, tym rzecz jasna wynajem aut będzie się wiązał z większym wydatkiem. Małe auto miejskie z segmentu A to wydatek jedynie około 100 złotych za dobę. Jeśli jednak będzie się chciało wybrać auto 9-osobowe, to wydatek może sięgać nawet 300 złotych za dobę.

Wszystkie firmy starają się także różnicować cennik nie tylko ze względu na wybrany samochód, ale też ze względu na okres wypożyczenia. Przy krótkoterminowym wynajmie od 1 do 7 dób cena będzie wyższa nawet o około 20-30 złotych za dobę, niż przy wynajmie na okres ponad 20 dni.

Dodatkowo niższą cenę będzie można uzyskać decydując się na wynajem powyżej 30 dni. Większość firm w tym przypadku określa stosunek między nimi a klientem jako wynajem długoterminowy i w tej sytuacji warunki wynajmu są ustalane indywidualnie.

Dodatkowe koszty przy wynajmie

Opłata za wynajem nie ogranicza się tylko do kwoty za wypożyczenie. Trzeba się liczyć z ewentualnymi dodatkowymi kosztami. Wśród nich najważniejszym i występującym w praktycznie każdej wynajmującej samochody, jest kaucja. Wpłaca się ją w celu zabezpieczenia firmy wynajmującej samochód, na poczet ewentualnych zniszczeń, jakich może dokonać najemca. Jednak i tego kosztu można uniknąć, gdy wybierze się sprawdzonego partnera, jakim jest firma MobiCars, która nie pobiera kaucji. To element, który wyróżnia markę spośród konkurencyjnych firm i na pewno duża korzyść dla klienta. MobiCars pobiera kaucję tylko przy autach z segmentu E.

Inne dodatkowe koszty przy wynajmie, to ewentualnie zniesienie udziału własnego w szkodzie, czy wydatek na zwiększenie limitu kilometrów, który jest stawiany przez niektóre wypożyczalnie. Dodatkowo może się pojawić opłata za wypożyczenie np. fotelika samochodowego, czy dodatkowego wyposażenia, takiego jak bagażnik dachowy, box dachowy czy bagażnik na rowery. Warto więc przed wynajmem sprawdzić cennik, porównać oferty i zobaczyć z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

Wybierz sprawdzonego partnera

Widać więc, że ostateczny koszt wynajmu auta jest uzależniony od kilku czynników i dlatego trzeba przed wyborem wypożyczalni zapoznać się z warunkami i sprawdzić, jakie są ostateczne koszty wynajmu samochodu u danego przedsiębiorcy.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!