Chevrolet Aveo SUV zadebiutuje w 2012 r.?

Chevrolet zapowiedział, że w przyszłym roku będzie kontynuował ofensywę modelową. Światło dzienne ma ujrzeć pięć nowych samochodów. Wśród nich może znaleźć się kompaktowy crossover, oparty na miejskim modelu Aveo.

Nowe modele, nowe wyzwania

Chevrolet GPiX - Aveo SUV?Plany wprowadzenia na rynek małego crossovera miejskiego, Chevrolet snuje już od kilku lat. Zapowiedzią modelu był zaprezentowany w 2008 roku, w Brazylii, concept car o nazwie GPiX. Jeśli crossowa wersja Aveo powstanie, prawdopodobnie będzie miała sporo cech tamtego auta.

Mały SUV, według zapowiedzi, ma zostać oparty o rozszerzoną platformę nowego Aveo (małe samochody). Może zostać oficjalnie zaprezentowany jesienią 2012 r. podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu. Głównym konkurentem rynkowym nowości Chevroleta, będzie podobny model – Ford Fiesta SUV.

Aveo SUV – silniki benzynowe i diesel

Chevrolet GPiX - Aveo SUV?W gamie jednostek napędowych crossovera znajdą się prawdopodobnie silniki benzynowe z serii Turbo Ecotec. Ciekawostką może być diesel o pojemności 1.6 litra, który ma spełniać rygorystyczne normy emisji spalin Euro 6.

W standardzie, Aveo SUV (o ile nazwa nie zostanie zmieniona) będzie napędzany tylko na przednią oś. Napęd na cztery koła 4WD będzie dostępny opcjonalnie.

Crossover Chevroleta w Polsce?

Chevrolet GPiX - Aveo SUV?Na razie Chevrolet nie podał żadnych informacji na temat planów dystrybucji uterenowionej wersji Aveo. Nie wiemy zatem, czy pojawi się w Polsce. Nowość może zostać skierowana na rynek południowo amerykański lub do USA. Nowego modelu oczekują jednak także Brytyjczycy, co sugerowałoby planowaną ekspansję crossovera także na rynki Europy. Polska strona Chevroleta na razie milczy na temat daty premiery nowości. W gamie znajduje się póki co tylko znany wszystkim kompaktowy Aveo (samochody nowe).


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!