Ukryte koszty posiadania samochodu

Doświadczeni kierowcy doskonale sobie zdają sprawę z pozostałych kosztów posiadania samochodu. Jednak osoby kupujący swoje pierwsze auto, rzadko pamiętają, że do wszystkich wyżej wymienionych kosztów związanych z posiadaniem i użytkowaniem samochodu trzeba doliczyć takie wydatki jak: opłaty za autostrady, parkingi.

Opłaty, pozostałe koszty

Może się zdarzyć, że te kwoty są porównywalne np. z kosztami paliwa! Wystarczy, że do pracy jedziemy płatną autostradą, i korzystamy z płatnych miejsc parkingowych w mieście – rachunek miesięczny może bez problemu przekroczyć 1000 zł!

,,Koszt użytkownika”

Policzyliśmy już koszty zakupu, serwisu, ubezpieczenia, eksploatacji – czy tylko tyle będzie nas kosztował samochód? Nie. Dochodzi jeszcze jedna płatność – nasz czas! Jeśli np. kupujemy stary, używany samochód, który wymaga ,,troski” i częstych (np. raz w miesiącu) wizyt u mechanika to realnie rzecz biorąc, powinniśmy policzyć również swój ,,stracony” czas, i brać pod uwagę tzw. ,,zawracanie głowy”. Są klienci, którzy poszukują aut z maksymalnie długim okresem międzyprzeglądowym, żeby nie tracić swojego ,,cennego” czasu na serwis. Szukamy jak najbardziej bezawaryjnych samochodów, nie tylko po to, żeby nie płacić za naprawy. Również po to, aby cały czas mieć dostępne auto i nie musieć myśleć, jak i gdzie naprawić jakąś usterkę. Często dzień bez sprawnego samochodu jest dniem straconym….

………………………

Możliwość komentowania została wyłączona.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!