Koszty serwisu, napraw i eksploatacji samochodu

Ile może kosztować nas serwisowanie samochodu? Najłatwiej to oszacować, jeśli zamierzamy kupić nowe auto. Przy zakupie, sprzedawca, z pewnością może nam udzielić pomocnych informacji, np. ,,mały przegląd” co 15 tys. km kosztuje 700 zł, a ,,duży” co 30 tys. km kosztuje 1300 zł. Mnożymy to przez szacunkową ilość przejechanych kilometrów i otrzymujemy pewną kwotę, która … jest punktem wyjścia. Tzn. wiadomo, że na 100% nie będzie taniej, a najprawdopodobniej będzie drożej.

Serwis, naprawy, eksploatacja

Jakie są dodatkowe koszty związane z bieżącym serwisowaniem samochodu?

  • Zakup i wymiana opon
  • Mycie, konserwacja nadwozia
  • Olej ,,na dolewkę”, płyn do spryskiwaczy
  • Usterki których nie obejmuje gwarancja

Te ,,drobiazgi” same w sobie nie są specjalnie kosztowne, ale w całości mogą być odczuwalne pod względem finansowym. Szczególnie usterki i awarie, które nie są naprawiane na gwarancji mogą być kosztowne. Jakie to awarie? Wbrew pozorom jest ich bardzo dużo np.: uszkodzone sprzęgło (koło dwumasowe), uszkodzenie elementów układu paliwowego (wrażliwych na niską jakość paliwa), zużycie hamulców, uszkodzenie zawieszenia, uszkodzenia kół. Czasem wystarczy nie zauważyć jednej dziury na drodze, aby uszkodzić koła, zawieszenie – często usunięcie tego typu awarii jest bardzo kosztowne, szczególnie przy drogich samochodach z wyrafinowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

Ogólnie rzecz ujmując, serwis nowego samochodu może wynosić od 2 tys. zł rocznie do… górna granica jest trudna do oszacowania.

…………………………

Możliwość komentowania została wyłączona.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!