Czy warto dopłacić do napędu 4×4?

Wyobraźmy sobie co się zmieni jak doposażymy SUVa w np. skórzaną tapicerkę i szyberdach? Wydamy kilka tysięcy złotych, a co się tak naprawdę zmieni? Nic – to to samo auto, do tych samych zadań, nieco inaczej tylko wyposażone.

A co się zmieni, gdy ,,dokupimy” napęd na 4 koła? Bardzo, bardzo dużo! Mamy wtedy tak na-prawdę zupełnie inne auto! Napęd 4×4 znacznie zmienia możliwości auta, w szczególności SUVa. Polepsza się komfort użytkowania, bezpieczeństwo, otwierają się nowe drogi niedostępne dla aut z napędem na jedną oś. Napęd docenimy na śniegu, lodzie, piasku, po deszczu i…. na suchym asfalcie (szczególnie w mocniejszych samochodach).

Czy warto dopłacić do napędu 4×4 kilka tysięcy zł? W przypadku kosztującego 80-90 tys.zł. SUVa, który teoretycznie ma być autem uniwersalnym – zdecydowanie tak. Czy jest aż taka duża różnica? Najlepiej zapytać jakiegoś znajomego, posiadającego auto z napędem na 4 koła – czy w następnym aucie też chce mieć napęd 4×4…

Kiedy napęd 4×4 jest zbędny?

Auta z napędem 4×4 są świetne, oferują lepszą trakcje, bezpieczeństwo i komfort jazdy – tylko czy napęd na 4 koła jest potrzebny każdemu kierowcy? Cóż, jeśli nie mamy ograniczeń finansowych – sprawa jest prosta. Co jednak jeśli w samochodzie kosztującym 90 tys. zł mamy dopłacić do wersji 4×4 np. 10 tys. zł? Wszystko zależy od naszych wymagań, potrzeb i możliwości finansowych. Oso-by które traktują samochód jako narzędzie do spokojnego przemieszczania się z miejsca A do B mogą nawet nie zauważyć różnicy w jeździe np. zwykłą (przednionapędową) Octavią, a wersją 4×4. Kupując ,,zwykłą” wersję zaoszczędzą zarówno na samym zakupie, ale również na kosztach eksploatacji.

…………………

Możliwość komentowania została wyłączona.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!