Jakie auta są trwałe i niezawodne?

Powszechnie wiadomo, że im rzadziej samochód się psuje tym lepiej – to oczywiste. Jak znaleźć model samochodu, który będzie trwały i niezawodny?

Niestety, czasy kiedy produkowano ,,pewne” samochody skończyły się w latach 90-tych. Postarzanie produktu jest powszechną praktyką przy produkcji nowych samochodów, dlatego zakup bezawaryjnego samochodu na wiele lat jest coraz trudniejszym zadaniem. Czasy kiedy Mercedes był absolutnie niezawodny, a Volkswagen bardzo tani w eksploatacji, są już przeszłością. Jak więc możemy się bronić przed awaryjnymi samochodami?

Im prościej tym lepiej?

Jeśli zależy nam na maksymalnej bezawaryjności, warto poszukać stosunkowo prostych samochodów. Bez skomplikowanych i delikatnych silników (turbo, wtrysk bezpośredni), bez niepotrzebnego wyposażenia, o prostej konstrukcji i dobrej jakości wykonania. Niestety takich samochodów jest coraz mniej, ale jeszcze są.

Choroby wieku dziecięcego

Często najbardziej usterkowe są pierwsze wersje nowego modelu samochodu, producenci tłumaczą się wyrażeniem-wytrychem: ,,choroby wieku dziecięcego”. Nowe modele psują się częściej, jednak po kilku latach produkcji zazwyczaj udaję się wyeliminować główne wady pojazdu. ….

……………………………………

Możliwość komentowania została wyłączona.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!