Tym razem do policji trafiły Alfy

Alfa Romeo 159 w “mundurze” policji. Ruszają dostawy 120 nowych radiowozów.

W drugiej połowie grudnia 2010 roku funkcjonariusze polskiej policji dostaną 120 nowych radiowozów marki Alfa Romeo.

1.7 TBi 200 KM w policyjnych Alfa Romeo 159

Pod maską każdej oznakowanej Alfy 159 pracuje nowoczesny 200-konny turbodoładowany silnik 1750 TBi. Napęd na przednie koła przenosi 6-biegowa skrzynia manualna.
Wszystkie Alfy 159 dla polskiej policji będą znakowane zgodnie z najnowszymi wzorcami i utrzymane w srebrno-niebieskiej kolorystyce. Na pokładzie każdego auta zostanie zamontowany wideorejestrator, który będzie nagrywał wydarzenia z przodu i z tyłu radiowozu, a także radar, pozwalający na pomiar prędkości samochodów nadjeżdżających z przeciwka.

Policyjna Alfa Romeo 159

Bardzo interesującą cechą samochodu jest dostępność momentu obrotowego o wartości aż 320 Nm już przy 1400 obr./min. Przekłada się to na szybką reakcję silnika na każde żądanie kierowcy – przyspieszenie od zera do 100 km/h trwa 7,7 sekundy. Prędkość maksymalna – 235 km/h (strach się bać!).

Alfa Romeo 159 w teście zderzeniowym Euro NCAP otrzymał najwyższą możliwą pięciogwiazdkową ocenę, więc możemy mieć pewność, że nasi policjanci będą bezpieczni. No chyba, że będą chcieli sprawdzić rozwijanie przez samochód prędkości maksymalnej.

Polska jest kolejnym krajem, w którym policja przesiada się do radiowozów  marki z Mediolanu – Alfy Romeo od lat są wykorzystywane przez funkcjonariuszy policji m.in. we Włoszech czy Austrii.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!