Flet Market 2011 – polskie targi moto

Warszawskie targi Flet Market stały się okazją do zaprezentowania kilku polskich premier samochodowych oraz promocji modeli już znajdujących się w sprzedaży. Pokazano kilka interesujących nowości.

Święto branży flotowej

Opel AmperaTargi odbyły się już po raz trzeci. Areną wystawy była warszawska sala EXPO XXI. Przedstawiciele koncernów samochodowych prezentowali najnowsze modele. Wśród nich aż dwanaście aut, po raz pierwszy zostało oficjalnie pokazanych w Polsce. Za najciekawsze prezentacje uznano przedprodukcyjną wersję Hyundai’a i30 oraz elektryczno-spalinowego Opla Amperę. Podobnie jak na wszystkich światowych targach motoryzacyjnych, tematem nadrzędnym była ekologia. Powodzeniem cieszyły się dwa nowe elektryczne samochody Renault –  Kangoo Z.E. i Fluence Z.E oraz miejski Peugeot iOn. Swoją polską premierę na targach miał Peugeot 3008 Hybrid 4, czyli hybrydowy crossover, wyposażony w silnik wysokoprężny.

Opel Ampera, Hyundai i30, Peugeot 3008 Hybrid 4 i inne polskie premiery

Renault Fluence Z.E.Citroen promował ekskluzywną serię DS (DS4 i DS3 Racing). Fani motoryzacji mogli po raz pierwszy zobaczyć w Polsce  najnowszą wersję minivana Opla, czyli Zafirę Tourer. Jeszcze przed oficjalną premierą, Subaru zaprezentowało najnowszego SUVa, czyli model XV. Seat pokazał nową Alhambrę i odświeżone Exeo. Dużą niewiadomą, jest pokazany przez Chevroleta muscle car – Camaro. Amerykański wóz jest już dostępny w sprzedaży w Polsce, ale trudno powiedzieć, czy auto z innego świata przypadnie do gustu Polakom. Fiat promował Alfę Romeo Giulietta i Jeepa Grand Cherokee, ale zaprezentował też przeznaczoną do ciężkiej pracy półciężarówkę – Doblo–Work Up. Toyota Avensis z pewnością odniesie sukces w branży flotowej. Wzrok miłośników Mercedesa, przyciągała nowa klasa M oraz B.

O bezpieczeństwie

Subaru XVNa kilku stoiskach zaprezentowano najnowsze rozwiązania technologiczne, poprawiające bezpieczeństwo jazdy. Pokazy miały także uświadomić kierowcom, jakie zagrożenia czekają na nich podczas codziennych podróży. PZU i Volvo oraz Opel zaprezentowały symulatory dachowania. Trening umiejętności wychodzenia z drogowych opresji umożliwia zmodyfikowany przez Opla samochód (tzw. Skid Car), również pokazany w Warszawie.

Dyskusje na Fleet Market 2011

Mercedes BWarszawskie targi stały się okazją do debaty na temat nowoczesnych technologii. Wojciech Drzewiecki z Instytutu Badań Rynku SAMAR, poprowadził debatę na istotny dla polskiej motoryzacji temat: ,,Ekologiczne napędy, a Polska rzeczywistość podatkowa”. Temat wywołuje liczne kontrowersje, gdyż polski system podatkowy nie wspiera ekologicznych technologii wzorem państw zachodnich.

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!