Nowy model od Mitsubishi?

Nowa fabryka, nowa produkcja i całkiem nowy model Mitsubishi… ale czy na pewno?

Kamień węgielny pod budowę nowej, trzeciej fabryki tajlandzkiego producenta wbudowany! Uroczystość odbyła się w miejscu budowy nowego obiektu w strefie przemysłowej Laem Chabang Industrial Estate w prowincji Chonburi.

Nowa fabryka zostanie zbudowana na terenach przylegających do pierwszego i drugiego zakładu, a produkcja ma w niej ruszyć w marcu 2012 roku. Początkowo wydajność produkcyjna nowej fabryki wynosić będzie 150 tys. egzemplarzy rocznie, a w przyszłości może zostać zwiększona do 200 tys. sztuk. Nowy zakład ma zatrudniać około 3000 osób.

Oprócz fabryki producent szykuje również inną niespodziankę. Nowością w produkcji ma być kompaktowy pojazd “Global Small” o pojemności silnika od 1 do 1,2 litra. Samochód ten według przewidywań firmy MMC ma zadebiutować w 2011 roku.

Cóż to za samochód? “Global Small” ma być oparty na zupełnie nowej platformie. Obecnie w firmie MMC trwają prace nad jej konstrukcją. Platforma ta odpowiadać będzie głównym założeniom konstrukcyjnym nowego modelu, który ma być „kompaktowy”, „niedrogi” oraz musi „zapewniać niskie zużycie paliwa”.

“Global Small” ma być pozycjonowany jako najtańszy produkt w gamie modelowej MMC, a firma planuje jego eksport na rynki zewnętrzne. Będzie to pojazd globalny skierowany do odbiorców krajów rozwijających się, gdzie przewiduje się wzrost zapotrzebowania na samochody, oraz krajów rozwiniętych, gdzie coraz modniejsza staje się przesiadka do mniejszych, bardziej oszczędnych i ekologicznych pojazdów.

Jest też druga teoria na temat tego modelu. Dostępne zdjęcia nasuwają pytanie… czy to nie oby „tylko” kolejna generacja Mitsubishi Colta?

Poczekamy na więcej szczegółów, ale tak czy owak, miejmy nadzieję, że Globalny „Maluch” nie będzie tylko (kolejnym) nudnym i ekologicznym  pojazdem. Mitsubishi zaskocz nas!


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!