Pininfarina Cambiano zadebiutuje w Genewie

Najbardziej znane studio projektowe we Włoszech, Pininfarina, zamierza wkrótce zaprezentować światu swoje kolejne dzieło. W sieci właśnie pojawił się filmik, pokazujący najnowszy model koncepcyjny firmy – Cambiano.

Pininfarina Cambiano – model koncepcyjny

Pininfarina CambianoPininfarina słynie z ekstrawaganckich i nowoczesnych projektów nadwozi samochodów osobowych. Jej najnowszy twór zapewne także wzbudzi duże zainteresowanie w momencie premiery. Firma już od kilku tygodni kusi fanów kolejnymi zdjęciami konceptu. Jak dotąd żadne z nich nie pokazuje samochodu w całości. Nie robi tego także opublikowany w ostatnich dniach filmik. Na podstawie zgromadzonych danych można powiedzieć jedynie, że auto będzie prawdopodobnie trzydrzwiowym coupe . Nadwozie zdobi wiele efektownych przetłoczeń, bardzo wąskie reflektory wykonano w technologii LED. Zamontowano też duże, prawdopodobnie 19” felgi i niskoprofilowe opony. Jak przystało na nowoczesny koncept, Cambiano nie posiada lusterek bocznych, lecz wbudowane kamery. Zadziwiać może niezwykła konstrukcja dachu, który prawdopodobnie kryje jakąś tajemnicę.

Prezentacja Cambiano:

Czy Pininfarina Cambiano to hybryda?

Skąd nazwa Cambiano?

Prawie pewne jest już, że Pininfarina Cambiano nie będzie samochodem z tradycyjnym układem napędowym. Prawdopodobnie będzie to hybryda lub auto całkowicie elektryczne.
Nazwa samochodu została zaczerpnięta z historii marki Pininfarina, która w tym roku świętować będzie trzydziestą rocznicę otwarcia centrum stylistycznego właśnie w miejscowości Cambiano. Urodzinowy koncept zostanie zaprezentowany na początku marca w Genewie, podczas międzynarodowej wystawy motoryzacyjnej.

 


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!