Nowy Mercedes G-Wagon dla wojska

Mercedes G-Wagon LAPV 6.X jest prototypem opancerzonego wozu patrolowego, który stanowi rozwinięcie modelu LAPV 5.4.

Model 6.X będzie napędzany przez jednostkę diesla z bezpośrednim wtryskiem paliwa common rail. Dokładne informacje odnośnie danych technicznych i osiągów nie są znane, ale można przypuszczać, że tak, jak poprzednik będzie w stanie rozpędzić się do 150 km/h oraz przewieźć ładunek ważący nawet 1,3 tony. Konstrukcja została wzmocniona, dlatego wóz będzie bezpieczniejszy dla jadącej w nim załogi.

LAPV 6.X zachwyci nas an pewno możliwościami w terenie. Kąt natarcia to 50 stopni, a kąt zejścia to 45 stopni. Rozstaw osi wynosi 2,85 m., a nowością są amortyzatory o regulowanej długości, dzięki czemu auto może zwiększyć prześwit o 450 mm. Głębokość brodzenia też została zwiększona – z 600mm na 1000mm.

Wóz patrolowy używany w wojsku musi być na pewno odpowiednio wyposażony. Mercedes pracuje nad tym, ale jak już wiadomo, samochód będzie posiadał „czarną skrzynkę”, która zarejestruje wszystkie dane podczas pełnionej misji. Firma EADS, która współpracuje z Mercedesem dostarczyła również system komunikacji oraz zakłócania sygnału radiowego.

Warto, aby taki wóz posiadał np. jeden z zaawansowanych laserowych wykrywaczy min oraz wyrzutnię rakiet – tak na wszelki wypadek…


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!