Samochód zbudowany z marihuany!

Kiedy buduje się wyścigowe albo elektryczne samochody, w znacznym stopniu wykorzystuje się włókna węglowe, żeby zwiększyć zarówno osiągi, jak i ekonomię spalania. Okazuje się, że nie tylko…

Kanadyjska firma Motive Industries wyszła z nowym pomysłem. Kestrel to pojazd elektryczny, którego nadwozie zbudowane jest nie z włókien węglowych, a z włókien konopi indyjskich. Kestrel to pierwszy pojazd kanadyjskiego rynku motoryzacyjnego i w dodatku wykonany z materiału biologicznego pochodzącego z konopi.
Najlepsze jednak w tym wszystkim jest to, że wykonanie Kestrela jest tanie, a materiał jest tak samo odporny na uderzenia, jak włókno szklane. W dodatku wykonanie z konopi indyjskich nie powinno wzbudzać, aż takiego zdziwienia, ponieważ w Kanadzie uprawa tej rośliny jest legalna.

Z tego, co obiecywali inżynierowie, pojazd będzie można zobaczyć na Targach w Vancouver już we wrześniu tego roku. Co na to inne kraje? Na razie cisza… ale kto wie, czy może w tej formie konopie indyjskie nie będą legalne w Polsce?


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!