Rower od Daimlera

W Paryżu Daimler nie zaprezentował jedynie Escootera, dodatkowo mogliśmy zobaczyć model nowoczesnego ekologicznego roweru.

Smart eBike jest zasilany przez napęd hybrydowy, który umożliwia jazdę na czterech różnych „przerzutkach” (trybach). Ekologiczny rower pracuje inaczej niż Escooter, a mianowicie silnik nie jest połączony z tylnym kołem, a dodatkowa moc jest wytwarzana, kiedy rowerzysta użyje pedałów, a dokładniej – przyciśnie je.

System zasilania umożliwi nie wymagającą wysiłku jazdę na rowerze, ale również tą bardziej „normalną” bez użycia napędu. Rower dzięki zasilaniu może osiągać 25km/h.

eBike waży zaledwie 22 kilogramy, więc jego transport czy przenoszenie nie powinno stanowić problemu. Jeśli chodzi o zasięg to w zależności od akumulatora rowerem będzie można pokonać 30, 50, 70 albo 90 kilometrów.

Elektryczne zasilanie roweru to nie wszystko, eBike jest wyposażony w system Smartphone, który może wykorzystywać iPhone’a do sprawdzania m.in. poziomu naładowania baterii, prędkości czy też służyć jako nawigacja.

Ceny nie zostały podane, ale można przypuszczać, że ten rower nie będzie kosztował tyle, co zwykły góral :]


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!