Rolling Stone – takiego elektrycznego pojazdu jeszcze nie było!

Z każdym dniem przybywa nowych samochodów koncepcyjnych, producenci prześcigają się w technologiach i coraz bardziej kierują się w stronę ekologii. Jednym z takich pojazdów jest samochód pod chwytliwą nazwą Rolling Stone.

Rolling Stone – wszyscy wiedzą, co oznacza to określenie. Istnieje pewne angielskie przysłowie: A rolling stone gathers no moss, którego dosłowne tłumaczenie idealnie tutaj pasuje – Toczący się kamień nie obrasta mchem. Dlaczego? Bo taki pojazd wydaje się być w nieustannym ruchu.

Futurystyczny pojazd zaprojektowany przez rosyjskiego projektanta Witalija Kononowa wygląda jakby cały czas był w ruchu. Nazwa Rolling Stone pasuje do niego idealnie, ze względu na jego fantastyczny design.

Pojazd posiada dwa duże koła, po obu stronach kapsuły, która mieści jedną osobę. Toczący się Kamyczek porusza się za pomocą silnika elektrycznego zasilanego bateriami, które znajdują się wewnątrz.

Co oprócz samego kształtu pojazdu, zwraca uwagę? Ekrany LED po obydwóch stronach, na których kierowca może wyświetlić film, albo zdjęcie.

Z punktu widzenia wyglądu – pomysł rewelacyjny, z punktu widzenia praktyczności, już mniej…


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!