Uroczy, zielonooki RiN od Toyoty

Koncepcyjny RiN od Toyoty to pojazd, który ma zapewnić bardziej zdrowsze życie zarówno kierowcy, jak i pasażerom, jak i wszystkim dookoła.

RiN stylistyką nawiązuje do środowiska naturalnego. Zielone szyby i „organiczny” wygląd reflektorów oraz tylnych świateł są wzorowane na wysokich drzewach Yakusugi pochodzących z Japonii.

Wejść do RiN’a można dzięki przesuwanym drzwiom, które są przeszklone na całej ich wysokości. Dzięki temu pasażerowie mogą czuć jeszcze większy kontakt z naturą. Reflektory wykorzystują energię słoneczną oraz posiadają system ograniczenia oświetlenia.

W koncepcyjnym RiN’ie znajdziemy również podgrzewane fotele, które dodatkowe pozwalają utrzymać właściwą postawę, wyświetlacz dopasowujący się do nastroju kierowcy oraz nawilżacz powietrza. Zielone szkło użyte w szybach zapewnia mniejszy dopływ promieniowania ultrafioletowego i podczerwonego do kabiny.

Wszystko brzmi idealnie, ale jest jeden i to spory minus tego pojazdu – wszystko, co idealnie „zielone” i ekologiczne pasuje do jazdy po lesie. W mieście zielonookim RiN’em mogłoby jeździć się ciężko. Chociaż może z czasem udałoby się zamienić wszystkie nasze kopciuchy na pojazdy tego typu. Na razie ekologiczna Utopia. Z drugiej strony RiN jako dodatkowy, weekendowy pojazd – czemu nie? Na pewno znaleźliby się chętni, żeby mieć takiego zielonego RiN’a w garażu.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!