Nissan Juke – nietypowy crossover już w sprzedaży

Sportowy Nissan Juke nie wygląda, jak typowy samochód tego typu na drodze. Im bliżej mu się przyjrzeć, tym bardziej staje się oryginalny. Dzięki nachyleniu i masywnej budowie, sprawia wrażenie agresywnego samochodu. Już można zamawiać nieco futurystyczną wersję Nissana.

Charakterystycznie zaznaczona linia boczna, płaskie okna, „ukryte” klamki w tylnych drzwiach oraz wyraźnie zaznaczone nadkola dodają autu jeszcze więcej muskularności. Bliźniacze reflektory przednie umieszczone w „tubach” były projektowane na wzór tych z samochodów rajdowych i radzą sobie dobrze z oświetlaniem nocnego otoczenia. Lekko podwyższony przód samochodu sprawia, że kierowca ma lepszą widoczność.

We wnętrzu samochodu rzucają się w oczy zegary umieszczone w tubach, tunel środkowy, ale też klamki wewnętrzne.

Samochód dla europejskich nabywców jest dostępny w dwóch wersjach silnika benzynowego: 1,6 – litrowy o mocy 117 KM, drugi to turbodoładowany 1,6 – litrowy silnik, który generuje moc 190 KM. Ofertę dopełnia jednostka1,5 dCi, która osiąga 110 KM.

Jeśli chodzi o przekładnie to znajdziemy 5- i 6- biegową skrzynie manualne i 6- biegową bezstopniową skrzynię CVT. Dzięki technologii skrzyni biegów CVT zmiana biegów przebiega „gładko” bez straty na dynamice jazdy i przy zachowaniu wysokiej ekonomii spalania.

Samochód wyposażony jest w system nawigacji, która posiada kolorowy, dotykowy ekran, a żeby uaktualnić mapy wystarczy podłączyć iPoda do wejścia USB albo użyć funkcji Bluetooth.

Jeśli będzie chciało się zmniejszyć spalanie paliwa, np. podczas stania w korkach ulicznych, będzie można skorzystać z systemu Integrated Control (I-CON)  i za pomocą przycisku włączyć tryb Eco. Oczywiście wszystkie wskaźniki będą widoczne na ekranie monitora.

Będzie można wybrać wersje samochodu 4×2 albo 4×4, ale te z napędem na cztery koła będą produkowane tylko w Japonii.

Za 57 900 zł można kupić podstawową wersję Nissan Juke z silnikiem 1.6 o mocy 117 KM, a za wersję z przekładnią automatyczną CVT trzeba będzie zapłacić 92 600 zł. Za diesla 1,5 dCi o mocy 110 KM trzeba będzie zapłacić 66 900zł.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!