Nissan Invitation – następca Note’a w Genewie

Nissan pokaże w Genewie koncepcyjny model małego auta miejskiego, który prawdopodobnie zastąpi w sprzedaży wysłużonego Note’a. Japońska firma pokaże w Genewie także dwa inne koncepty.

Nissan Invitation Concept

Niezwykła stylistyka Invitation

Nissan InvitationSamochody koncepcyjne zazwyczaj wzbudzają podziw lub kontrowersje za sprawą nowoczesnych, czy nietypowych kształtów nadwozia. Później zazwyczaj okazuje się, że wersja produkcyjna nie powiela wielu cech pierwowzoru. Tak może być także z Nissanem Invitation, którego projektanci popuścili wodze fantazji. Małe auto, które zasili prawdopodobnie segment miejskich minivanów, zastępując model Note, wyróżnia się dzięki licznym przetłoczniom i finezyjnie opadającej linii dachu. W oczy szczególnie rzuca się przede wszystkim bok pięciodrzwiowego nadwozia. Bardzo odważne przetłoczenia znajdziemy też na masce oraz z tyłu. O ile kształt przednich reflektorów (wbudowane światła do jazdy dziennej) mieści się jeszcze w standardach, tylne wyglądają bardzo oryginalnie. Podobnie jak dwie chromowane końcówki wydechu, w przypadku minivanów raczej niespotykane.

Kosmiczne wnętrze Nissana Invitation

Nissan InvitationJeszcze więcej niezwykłych zabiegów stylistycznych znajdziemy we wnętrzu koncepcyjnego auta. Konsola centralna Invitation została wyposażona we wbudowany wyświetlacz LCD. Menu przypomina to, znane ze smartfonów. Niezwykły kształt deski rozdzielczej, foteli a nawet klamek może się podobać nawet wymagającym smakoszom motoryzacyjnego designu. Skrzynia biegów to prawdopodobnie automat. Olbrzymie zegary są podświetlane na niebiesko.

Premiery Nissana w Genewie

Juke Nismo i e-NV200

Nissan InvitationProducent nie podaje informacji na temat napędu nowego auta. Prawdopodobnie więcej danych zostanie ujawnionych przy okazji premiery, czyli już za niespełna miesiąc w Genewie.

Oprócz Invitation, na targach genewskich zadebiutują także Juke Nismo oraz e-NV200. Pięknie wystylizowany i technicznie zmodyfikowany Juke to efekt pracy nadwornego tunera marki Nissan (więcej o Nissanie Juke Nismo). e-NV200 to w pełni elektryczna wersja vana, który w 2010 r. zdobył prestiżową nagrodę Van of the Year (nasz test Nissana NV200).


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!