Garmin nüvi 3790T – nadchodzi konkurencja!

Garmin nüvi 3790T została uznana za najlepsze urządzenie nawigacyjne w Europie!

Nawigacja Garmin nüvi 3790T wyróżniona została tytułem „Europejskiego przenośnego urządzenia nawigacyjnego 2010 – 2011” przez EISA (European Imaging and Sound Association).

Panel ekspertów EISA, reprezentowany przez ponad 50 przedstawicieli prasy branżowej z 19 krajów europejskich co roku wybiera produkty, które łączą w sobie zaawansowane technologie z intuicyjnością obsługi i elegancją wykonania. Tytuł przyznawany przez EISA otrzymują urządzenia, które mają szansę zostać docenione przez użytkowników poszukujących wysokiej jakości rozwiązań.

Nüvi 3790T mierzy jedynie 8,95 mm grubości i jest wyposażona w 4,3 calowy ekran LCD typu multitouch wyświetlający mapy 44 krajów europejskich zarówno w poziomym jak i pionowym położeniu. Panel ekspercki EISA docenił także dodatkowy głośnik umiejscowiony w uchwycie mocującym nawigację do szyby, który pozwala na komfortowy odbiór wskazówek głosowych podczas jazdy.
Za przydatną funkcjonalność uznana została technologia nüRoute, która sprawia że nüvi 3790T staje się inteligentnym towarzyszem podróży, wyznaczając drogę na podstawie indywidualnych nawyków kierowcy oraz ogólnych trendów ruchu drogowego na danym odcinku trasy. Bezpieczeństwo w czasie jazdy zapewnia kompatybilność Bluetooth z ponad 200 modelami telefonów komórkowych, co pozwala korzystać z nawigacji jako zestawu głośnomówiącego podczas prowadzenia samochodu.
Uznanie zdobyła również funkcja aktywowania nawigacji głosem umożliwiająca m.in. wyznaczanie celu bez używania klawiszy, za pomocą wydawanych komend głosowych.

Z dodatkowych ciekawostek w nawigacji można wskazać nowy ekran multi-touch umożliwia użytkownikom powiększanie i zmniejszanie obrazu (poprzez rozsuwanie palcami), przesuwanie mapy (poprzez przeciągnięcie palcem) lub zmianę perspektywy z dwu- na trójwymiarową i obracanie mapy o 360°. Aby zapobiec przypadkowym dotknięciom, nüvi 3790T oferuje prostą blokadę ekranu.


Realistyczny wygląd drogi też jest ciekawym rozwiązaniem, na mapie teren jest szczegółowy, a budynki widoczne są w trybie 3D. Bez względu na to, czy korzystamy z nawigacji w górach, czy w miejskich kanionach, cieniowana topografia i realistyczny widok obiektów zapewniają lepszą orientację w terenie. Funkcja ta dostępna jest dla wybranych krajów europejskich.

Nawigacja nüvi 3790T zapamiętuje często wybierane punkty docelowe i dzięki funkcji myTrends™ podpowiada cel bez potrzeby aktywacji trasy, wyświetlając godzinę przybycia i najlepszą propozycję trasy na podstawie analizy indywidualnego stylu jazdy oraz preferencji każdego kierowcy.
Aplikacja ecoRoute™ pomaga użytkownikom ograniczać wydatki na benzynę i jeździć bardziej ekologicznie. Dzięki ecoRoute™ urządzenie wybiera trasę przetwarzając informacje dotyczące zużycia paliwa, liczby przystanków, ograniczeń prędkości i wielu innych dopasowując swoje wskazania do powyższych czynników. Kierowca ma również dostęp do sprawozdania z wyszczególnionymi danymi dotyczącymi czasu jazdy, przebytej odległości, średniej ceny paliwa oraz średniego zużycia paliwa.
Udoskonalony tryb nawigacji pieszej oferują mapy cityXplorer™, które są dostępne na stronie producenta. Umożliwiają one nawigację pieszą lub z wykorzystaniem publicznych środków transportu takich jak autobusy, tramwaje, metro oraz pociągi podmiejskie.
Serwis nüMaps Guarantee™ umożliwia bezpłatną aktualizację nawigacji oraz map w ciągu 60 dni od pierwszego użycia urządzenia w pojeździe.

My aktualnie testujemy inną nawigację firmy Garmin – model nüvi 1690, więc niedługo możecie spodziewać się opinii na temat jej funkcji w praktyce.


Podobne wpisy:

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!